Zlecenie dla rekrutera IT - stawki

Cześć! Od jakiegoś już czasu jestem rekruterem IT. Pracuję na B2B ze stałym wynagrodzeniem, ale dostałam możliwość jednorazowego zlecenia dla korpo. Miałabym poszukać iOS Developera + zrobić wycenę różnych stanowisk patrząc na wymagania polskiego rynku. O jakich stawkach powinnam z nimi rozmawiać? Coś mi świta, że za zlecenie rekrutacyjne to ok. 20+ tys się bierze w Polsce, ale chętnie usłyszę opinie kogoś, kto się tym zajmuje.

Przy informatyku dla korpo to 2-4 tys. do wypłaty. O ile podpisze umowę na 2 lata. i te wszystkie papierki anty itd.

Przykładowe głoszenia gdzie podano +/- stawki wraz z typem umowy.


Tu można sobie jeszcze przejrzeć https://nofluffjobs.com/pl/jobs?criteria=ios (wyszukiwarka łapie trochę więcej)

Trzeba patrzeć co to za typ umowy i czy stawka jest netto czy brutto i potem sobie to przekalkulować.

Można też zastukać do jakiegoś rekrutera z LinkedIn i postarać się wypytać.

Zależy od stanowiska i od rekrutacji, 20 tysiecy weźmiesz, ale nie IOS Developera, a za HeadHunting Kierownika działa IOS. Raczej możesz oczekiwać miesięcznego wynagrodzenia netto z zastrzeżeniem… np. konieczności znalezienia kolejnego, jak ucieknie. :slight_smile:

jednym słowem są oferty za 5 i są oferty za 20. Wszystko zależy od zakresu obowiązków, od tego za co jest odpowiedzialny, od tego czy to senior czy junior…

2-3 tys dla mnie za cały proces rekrutacyjny? Agencje by z tego nie wyżyły :wink: To na 100% jest kilkanaście do kilkudziesięciu tysięcy.

Dzięki, ale nie chodziło mi o stawki dla tego developera, tylko dla mnie. Czytałam na różnych stronach, że mniej więcej 1,5-2x tyle co wynagrodzenie zatrudnionego programisty - czyli jeśli zatrudnię kogoś za 20 tys, to ja mam z tego 30-40 tys. Zastanawiam się tylko na ile to tak działa i ile powinnam wziąć za wycenę stanowisk.

a to przepraszam, nie zrozumiałem pytania :confused: niestety nie znam, proponuję popytać wśród rekruterów IT na LinkedIn. Jest ich tam bardzo wielu.