Zlecenie sklepu internetowego - gdzie?

(luigi0) #1

Planuję rozpocząć sprzedaż wysyłkową (apteka internetowa). Nie wiem z czyich usług skorzystać. Są różne opcje, różne apteki korzystają z różnych firm.
Mógłbym prosić o jakąś podpowiedź? Jeśli nie można tutaj polecić konkretnej firmy to może poprosiłbym info w jaki sposób stworzyć sklep i wtedy już sobie znajdę firmę
Wstępnie chciałem tanim kosztem żeby przetestować.
Później chciałbym rozbudować już niezależnie od kosztow

(januszek) #2

Czemu nie przez Allegro?

(Fizyda) #3

Na pewno unikaj wszelkiej maści platform które oferują sklepy w formie usługi. Idź tylko i wyłącznie w stronę własnego hostingu, to spowoduje, że nie będziesz miał w przyszłości problemów z migracją albo rozbudową sklepu.

Wszystkie sklepy jako usługa nie są warte ani 1zł.

Jeśli chcesz tanio to WordPress + WooCommerce albo lepiej PrestaShop. Jednak oba będą wymagały od Ciebie nauki i ogarnięcia tematu we własnym zakresie. Dodam jednak, że jeśli operujesz budżetem do 1 tys. zł to bez problemu znajdziesz kogoś kto Ci to zainstaluje, skonfiguruje z darmowymi pluginami lub płatnymi jeśli będziesz chciał dopłacić oraz wytłumaczy co i jak się obsługuje. W ten tani sposób możesz uzyskać całkiem zadowalające efekty.

Jak chciałbyś się coś więcej dowiedzieć w temacie to pytaj.

(Christophorus) #4

Allegro może stanowić dodatkowy kanał dystrybucji.

(januszek) #5

Sukces w handlu sprowadza się do tego ilu potrafisz zdobyć klientów. Dla kogoś kto startuje ze sprzedażą i nie ma olbrzymiego budżetu na marketing, Allegro jest najlepszą platformą bo zapewnia największą liczbę potencjalnych klientów bez ponoszenia ogromnych kosztów na reklamę.

(freshmeat) #6

Ale prowizję to potrafią sobie policzyć. Poza tym (przyznaję, nie sprawdzałem), czy na Allegro nie ma zakazu handlu lekami?

(luigi0) #7

Na allegro jest zakaz ale suplementy sprzedawać już można.
Allegro miało być dla mnie podstawowym kanałem sprzedaży, przynajmniej na początku żeby klientów znalezx

(januszek) #8

(freshmeat) #9

https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-1

(redekk) #10

Ze znalezieniem agencji jako takiej nie będzie problemu. Pytanie tylko, czy każda agencja jest dobra i sprosta oczekiwaniom, a te mogą być rożne. Być może pierwsza lepsza agencja okaże się ostatecznie tą najlepszą. A może trzeba będzie dalej poszukać Nie zaszkodzi dokładny research, w ramach którego porównasz ceny i obejrzysz sobie portfolio wielu firm.
Ze swojej strony polecam Aliso. Tworża strony i wizytówki dla mnie skomplikowanych biznesów, ktore nie potrzebują rozbudowanych serwisów www