Źli piraci kradną cudzą własność

Było już pewnie miliony postów i opinii na temat czemu “piractwo” kwitnie, czemu ludzie kradną kopiując gry, filmy itp. Umieszczają wszystko do ściągnięcia z sieci itd. itd. itd. Prawda jest pewnie po środku, ja chciałem tylko obalić jeden, ważny argument tych, którzy twierdzą, że gdyby inni nie kradli (czyt. piraci) - software byłoby tańsze, więcej ludzi stać by było na zakup. NIE PRAWDA. Przykład? NOWE gry na PS3 - ta konsola jest już kilka lat na rynku, wraz z nią świetnie zabezpieczone gry, których do tej pory nie ma jako “piratów” do ściągnięcia, scrackowania itp. Czyli piractwa i nielegalnych działań obniżających sprzedaż tych gier -BRAK. Po tylu latach ceny gier na P3 są NAJWYŻSZE, NOWY tytuł wydany na wszystkie inne konsole i PC, a wspomniany tytuł w 99% przypadkach NAJDROŻSZY na PS3(na wszystkie inne platformy można użyć/ukraść nielegalną kopię) . Gdzie te obietnice i wypowiedzi producentów i wydawców o tym, że gdyby ludzie nie kradli ich prac, oni mogli by obniżyć ceny bla bla bla…

No coś w tym jest - weź tylko pod uwagę że programowanie gry na PS3 to ogromny koszt i bardzo trudna praca - ze względu na architekturę systemu i samego procesora CELL. Dużo taniej (prościej, szybciej i przyjemniej) pisze się gry na Xboxa 360, czy PC.

Mówią o tym także polscy twórcy choćby na Dobraprogramowym Video:

http://www.dobreprogramy.pl/Call-of-Jua … 15156.html

ale faktycznie wieczne wykręcanie się twórców jakie to PS3 jest trudne do okiełznania już zaczyna odbijać się czkawką…

Chyba rzeczywiście czas choć trochę obniżyć ceny.

Absolutnie zgadzam się z Tobą. Ja nie chcę nic za darmo, doceniam pracę i wysiłek przy produkcji gier. Uważam natomiast, że gry na PS3 są sztucznie za drogie, a spory atut producentów przy tłumaczeniu się “piractwem” w tym konkretnym przypadku jest nieprawdziwy. “Przestańcie nas okradać, wytępić piractwo, a ceny będą niższe…” - cytat zrzeszenia 7 największych wydawców gier. (w tym 6 na PS3)

Spójrz na to inaczej. Grając na konsolach - raz wykładasz szmal na PS3. Potem co prawda masz droższe gierki, ale nie musisz martwić się wymaganiami. A na PC? Gierki masz co prawda tańsze, są reedycje, Kolekcja Klasyki itd., ale… wciąż inwestujesz w kompa, modernizujesz części. A może mam za mału RAM’u? A może procek nie wyrobi? A może karta graficzna jest za słaba? I bulisz ciągle…

A pozostałe konsole z pirackimi kopiami i grami często dużo tańszymi?..