Zliczanie od 0 do 100 w cmd w pliku .bat

mam plik bat, który uruchamia konsole, i tam wyświetla się jakiś napis i chcę do tego napisu dorobić ścieżkę postępu czyli ile procent uleciało z np instalacji(tj, 1% potem wyświetla 2 % potem 3 itp. itd.); chodzi mi też o to, aby każdy następny procent nie zapisywany był na nowej linijce tylko zastępował stare miejsce.

trochę próbowałem poustawiać jakieś zmienne ale chyba nie da się tak tego zrobić

@echo off

Title instalacja procentowa

set licznik=0

if "%licznik%" lss "100" (

set %licznik%=%licznik%+1

pause

echo "%licznik%")

if "%licznik%" == 100 (

echo zakonczono instakacje)

jeśli ktoś wie o co chodzi to prosił bym o uniwersalnego gotowca oraz wytłumaczenie ustawiania zmiennych w plikach wsadowych. Jako postęp % instalacji można przyjąć opóźnienie 3 sec/procent odpowiednie wartości sam sobie powstawiam.

Dodane 26.04.2010 (Pn) 6:00

może być w .vbs ale też prosiłbym o dokładny opis w postaci komentarzy bo z vbs dawno nie korzystałem

Dodane 26.04.2010 (Pn) 8:51

w konsoli ma to wyglądać następująco:

blablabla

postęp: xxx%

i w te xxx ma wstawiać i zarazem zamieniać cyfry od 0 do 100 powiedzmy co 1%/sec

potrafi to ktoś zrobić ?

Kluczem jest znak o kodzie ASCII 13 który przy próbie wyświetlenia przynosi kursor na początek bieżącego wiersza.

W pliku .bat nie znam sposobu na jego wyświetlenie.

W .vbs to się zapisuje jako Chr(13)

dzięki, przyda się do późniejszego ulepszenia, ale obeszło się bez tego (użyłem plików zapisu i odczytu z i do pliku)