Zlinkowanierozszerzenia ikony .lnk z innym programem PROBLEM

Witam

Mam dziwny problem, otoz moja malzonka w przyplywie radosnej tworczosci niechcacy zlikowala rozszerzenie.lnk (opowiadajace za ikone linka do programu) z jednym programem i zrobila to jako ustawienie dla wsztkich ikon .lnk. Efekt jest taki ze kazda ikona to ikona tego jednego programu a na co nie klikne to otwiera mi ten program.

Ta sytuacja dotyczy tyko jej profilu w Viscie (na szczescie i moje nieszczescie bo musze to naprawiac).

Szukam i szukam ale nie moge znalesc sposobu na przywrocenie podstawowych ustawien. Jedynie co moeg to przypisac rozszerzenie pod specyficzny program. Wzasadzie tak jest ok ale nie w przypadku rozszerzenia .lnk, bo ten powinien lnkowac z programem którego jest ikoną.

Moze jest jakis sposob w rejestrze albo w Windowsie aby to naprawiac.

Chwilowo mam wizje przeinstalowywania calego jej profilu, a ma tam iTune z cala biblioteka do ipoda i iphona i nie za bardzo usmiecha mi sie przeinstalowywanie wszytkiego od zera a potem odtwarzanie calej biblioteki itune :frowning:

Prosze o pomoc

Mateusz

Zrób przywracanie systemu. Miałem kiedyś ten sam problem i pomogło. :smiley:

robilem i nic, sprobuje takie dalsze np z przed tygodnia

Może to pomoże. Wydobyłem z mojego rejestru wszystkie klucze związane z .lnk Przed importem zrób backup rejestru (otwierasz regedit, menu Plik, Eksportuj, zakres eksportu “Wszystko” i zapisujesz). Następnie dodaj do rejestru mój plik .reg

http://cid-2779c600bff50b07.skydrive.li … ic/Fix.reg

Wejdz do edytora rejestru i przejdz do klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.lnk

Usun wszystko co jest przypisane.

oraz pobierz i zaimportuj do rejestru ten pliczek

http://fuhperfekt.republika.pl/fixfolder.reg

Restart

Jak nie pomoże, to skasuj plik IconCache.db.

Jest to plik, w którym Windows przechowuje kopie ikonek pobranych z różnych

plików w celu ich wyświetlenia.

Co jakiś czas warto go wykasować, bo ciągle rośnie o nowe ikonki, nie

mówiąc już o tym, że przy zmianie np.ikonki skojarzonej z danym typem

pliku Windows wyświetla uparcie starą.

Po restarcie wszystkie ikonki powinny odzyskać właściwe barwy i kształty.

Restart

Jesteś świetny Piotr P. !!

Piotr P. jesteś wielki :slight_smile: pomogło wielki szacun dla ciebie

Wszystkie ikony pulpitu i menu start otwierały WordPada i miały jego wygląd – syn się tak urządził i nie wie, jak to się stało, a jest administratorem na swoim kompie). Jestem przeciętnym użytkownikiem i miałam problem z „Usuń wszystko, co jest przypisane.”, bo część się nie dawała i nie byłam pewna, czy podklucze też, czy tylko ich zawartość. Kasowałam stopniowo, a że fixfolder.reg nie chciał się uparcie zaimportować (przeszkadzało mu wykorzystywanie jakichś kluczy przez system, choć zamknęłam wszystko), to ostatecznie usunęłam nawet klucz „.lnk” i utworzyłam nowy i nowe podklucze. Na fixfolder.reg to nie pomogło i myślę, że wystarczyło skasować to, co się dawało, a efekt byłby ten sam. Ikony zaczęły działać właściwie jeszcze przed restartem, choć ciągle miały obrazek WordPada. Nie musiałam usuwać pliku IconCache.db, wystarczył restart i wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że nie narozrabiałam, a na wszelki wypadek zrobiłam wcześniej drugie konto administratora. Wszystko działa pięknie.

Wielkie dzięki, Piotrze :slight_smile: , w imieniu syna też ![-o<