Złodzieje ze sprzdam.pl skopiowali moje ogłoszenia z Gumtree co zrobić?


(pstrowsky) #1

Witam. Jakiś czas temu wystawiłem kilka ogłoszeń na gumtree i na tablica.pl. Szukając przypadkiem w internecie natrafiłem na serwis o nawie sprzedam.pl a na nim na moje konto, i moje ogłoszenia :shock: . Na dołączonych fotografiach przybito znak wodny serwisu sprzedam. Podano wszystko co się dało odczytać z ogłoszenia, i z danych kontaktowych gumtree.. Wystawiałem jeszcze na tablica.pl ale tam przybijane jest logo tabica więc nie stamtąd pochodzi kopia. Przy profilu jest ikonka zgłoś nadużycie, ale trzeba podać maila podczas wysyłania zgłoszenia oraz swój numer telefonu. Nie zamierzam udostępniać dla tego serwisu żadnych więcej danych, bo jak znam życie to jeszcze się na tym przejadę. Ciekawi mnie jakim prawem, i w jakim celu nieznany mi serwis skopiował moją własność, stworzył fejkowe konto.


#2

http://gumtreehelp.com/pl/knowledgebase.php?article=120

Zapoznałeś się z tym przed dodaniem ogłoszenia? Sam wyraziłeś zgodę na to co opisujesz wyżej.


(pstrowsky) #3

@Arech czy chodzi o ten zapis?

“Globalny rynek. Niektóre funkcje serwisu Gumtree mogą powodować, że Twoje ogłoszenie będzie wyświetlane w innych serwisach, które należą do rodziny eBay, np. w serwisie eBay lub na stronach z ogłoszeniami drobnymi w innych krajach. Korzystając z serwisu Gumtree, wyrażasz zgodę na to, że Twoje ogłoszenia mogą być wyświetlane na tych innych stronach.” nigdzie nie doczytałem jakoby Gumtree mogło przekazywać moje dane serwisowi sprzedam.pl z tego co jest napisane na wykopieserwisy nie współpracują.


(Kosztowny71) #4

Dodam od siebie że sama “firma” ma kilkanaście procesów w sądzie, włącznie z kwestiami dotyczącymi wykorzystywania danych bez zezwolenia. Bez większego problemu możesz napisać do GIODO (Generalnego Inspektora Danych Osobowych, tu masz adres do korespondencji - http://www.giodo.gov.pl/1520108/id_art/4004/, a tu do mailowej: http://www.giodo.gov.pl/1520109/id_art/4006/) albo na policję (zwykłe zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa).

Warto to zrobić, bo nie kosztuje cię nic a po co złodziejom odpuszczać.


(pstrowsky) #5

Dzięki.


(Kosztowny71) #6

Radzę się trzymać od nich z dala, sprawy załatwiać za pomocą organów i nie wchodzić w żadne spory. Nie będę się zagłębiał w temat ale jak się spędza więcej czasu na sali sądowej niż na prowadzeniu “biznesu” to takie później właśnie kwiatki wychodzą jak kopiowanie zawartości bez zgody, spam powszechny i podszywanie się pod serwisy.