Zlokalizowanie serwera, na którym stoi strona www

WItam. Troszeczkę może dziwny problem mam, ale postaram się go opisać jak najprościej.

 

Chodzi o stronę www firmy.

 

w panelu na home.pl mam interesującą mnie stronę www, która jest tam zapisana jako “domena”. Jednak na home.pl nie jest ona wykupiona jako przestrzeń dyskowa (tak przypuszczam)

 

Ja potrzebuję zdobyć informację gdzie ta strona www jest zapisana (na jakiej przestrzeni dyskowej) - dokładniej muszę się dobić do tej przestrzeni, aby podmienić ręcznie kilka plików. Niestety kierownik nie wie na jakim serwerze stoi nasza strona… Da się taką informację skądś jakoś wyłuskać? po adresie www np? Każda nawet niezbyt konkretna wskazówka jest mile widziana. Jeśli jeszcze jakichś informacji nie podałem pytajcie, może coś przeoczyłem.

Sprawdzić gdzie kierują rekordy domeny? Powinien nawet wystarczyć prosty ping na domenę. Później w przeglądarce wpisz ten adres IP jako http://  i sprawdź, kto hostuje.

http://ktohostujestrone.pl/

Ok, Wychodzi na to, że hostuje mi serwis webio.pl (spingowałem adres www, ip wpisałem w przeglądarce za http://, sprawdziłem też ktohostujestrone.pl - ten sam wynik - webio.pl)

 

Oznacza to, że u nich mam serwer, a nie domenę?

 

Jeśli tak, to teraz wystarczy mi zdobyć login i hasło do panelu i dalej już uda mi się połączyć z ftp owej strony www?

Teoretycznie tak.

Mam taki dodatek do FF. Nazywa się chyba Flaga czy jakoś tak. Informuje gdzie stoi serwer na którym hostowana jest strona. Np dobreprogramy stoją na jakimś polskim serwerze :slight_smile: