Złośliwe oprogramowanie


(Mamsuperrower) #1

Na początek mówię że nie znam się za bardzo na tym wszystkim i opiszę co się stało. Pobierałem grę i najpierw musiało się coś zainstalować. Nagle windows pokazał, że jest to złośliwe oprogramowanie, więc postępowałem wg poleceń i usunąłem to (w trakcie tego instalowania, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Wszedłem na neta i zobaczyłem, że wzbogaciłem się również o nową wtyczę. NAZWA: UNIDEALSA Usunięcie jej z przeglądarki nie dało żadnego rezultatu. Zostawiłem otwartą przeglądarkę i usunąłem z panelu sterowania. Wyskoczyło okienko (wydaje mi się że w rogu byłtaki biały x na czerwonym tle, nie do zamykania) i nacisnąłem ok. To nadal nic nie pomogło, bo wtyczka nie chciała zniknąć. Pomyślałem żeby przywrócić system. Niestety wystąpił błąd bo nie wyłączyłem antywirusa, który mi się skończył więc go odinstalowałem. Po tym cofnąć system mogłem do momentu który nic mi nie dał bo w panelu sterowania pojawiła się na nowo ta sama wtyczka. Teraz, kiedy próbuje ją odinstalować, w ogóle nic się nie dzieje. Cały czas tam jest.

W związku z tymi zdarzeniami mam 3 pytania:

Jak to naprawić?

Co poważnego może (jeśli może) zrobić ta złośliwa wtyczka.

Czy wyłączenie jej dużo pomaga?

P.S.

Z tego co pamiętam to usunięcie chrome nie pomogło.

Bardzo proszę o szybką pomoc i w miare proste wytłumaczenie rozwiązania. Z góry dziękuję.


(Semtex) #2

Wykonaj: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(Piesek64) #3

Napisz jaka to gra. Śmierdzi to już teraz piractwem, więc przynajmniej powiedz czy to gra darmowa czy płatna (nie mówię o pobieraniu).

 

Nie cytuj całych postów bez wyraźnej potrzeby// semtex.


(Mamsuperrower) #4

Gra: flatout (pierwsza część). Czy jest darmowa to nie wiem. Nigdy nie szukam na torrentach, więc spotykam często tylko wersje demo. Na jednej ze stron był link i ile zajmuje gra. Nie pobrała się od razu tylko takie coś (nie wiem jak to nazwać) i od razu wiedziałem, że będą jakieś badziewia i jak chciałem anulować to właśnie z windowsa się to wyświetliło.


(Acorus) #5

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit.


(Mamsuperrower) #6

Ok, kiedy będę przy kompie od razu to zrobię.

Mam tylko takie pytanko. Złośliwe oprogramowanie usunąłem (jak już pisałem). Została wtyczka, która (według informacji google chrome) może wyrządzić szkody. Chodzi też pewnie o to, że może kraść mi dane. Moje pytanie: jeśli ją wyłączę to czy może mi coś zrobić?

 

 

Mam jeszcze jeden problem. Chyba przez to, że przywróciłem system (nie teraz) mój antywirus nie chce się włączyć ani odinstalować. Nie wiem co zrobić. Dzisiaj mam chyba pechowy dzień :frowning:


(Acorus) #7

Odinstaluj AdBlocker Manger,Adobe Download Assistant,InclusionRunner,Software Version Updater,UniDealsa.Pobierz i uruchom jako administrator AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Scan i później Cleaning.

Pokaż nowe logi z FRST.


(Mamsuperrower) #8

Nie mogę usunąć UniDealsa :frowning:  Jak już pisałem w panelu sterowania próbuję i nic się nie dzieje. AdBlocker manager też nie chce się wykasować, bo wyskakuje: Please close your browser and try again, chociaż mam zamkniętą przeglądarkę. Resztę usunąłem.

 

Tu masz logi:    (AdBlock Manager i UniDealsa są cały czas zainstalowane)

(drugi od 718. wiersza)

http://wklej.org/id/1651699/

 

 

Czy mój komputer jest bardzo zagrożony? Czy wyłączenie wtyczki mnie chroni? Jak mam odinstalować antywirusa? Jak ktos wie to niech mi powie.


(Acorus) #9

Pomiń to i wykonaj resztę.


(Mamsuperrower) #10

Jeśli ktoś widział to co napisałem to nieważne. Mam chroma z powrotem. Wtyczkę też. Zaraz pobieram ten program (po nim mam zrobić logi?).

 

 

Wrzucam tu coś z AdwCleanera:   chyba też coś w rodzaju raportu nie znam sie na tym

http://wklej.org/id/1651735/

 

Zaraz wrzucę logi tylko nie będzie mnie jakieś 30 min max

 

 

 

DOBRA LUDZIE

Chyba nie muszę wrzucać już niczego, bo zarówno jak z przeglądarki i panelu sterowania w końcu zniknęła ta wtyczka.

Nie wiem jak mam Ci dziękować Acorus. Nie wiem jakie było zagrożenie, ale MEGA DZIĘKI.

 

 

 

Jeśli tu się jakoś zamyka tematy to proszę o pomoc jak to zrobić, bo nie wiem.