Złożenie kompa do 4000zł

Witam wszystkich chciałbym prosić o złożenie kompa do 4000zł wraz z monitorem do gier (monitor ma być w tej cenie zawarty ;/).Cena jest ostateczna i nie może wynieść więcej bo rodzice wygonili by mnie z domu :smiley: Oto to co mi udało się złożyć, proszę o ocenę zestawu.Powiedzcie mi w jakim sklepie najbardziej opłaca się kupić internetowym czy “zwykłym”, i jak to jest z gwarancją w sklepie internetowym.

Procesor : Core i7 -870 2,93 Ghz Box 8m LGA 1156

Płyta główna: Ga - P55A - UD4 lub MSi P55a - Fuzion Która będzie lepsza?

Pamięć: DDR3 4GB (2x2GB) HyperX Genesis i tu nie wiem 1600Mhz czy 1333Mhz i jaki CL

Karata Graficzna : Gigabyte Gtx 460 /470 tudzież ATi radeon 6870ale to zostanie mało kasy na inne rzeczy

Dyska twardy : 1000gb 32mb SATA II ale jakiej firmy ?

Napęd : Jakiś tani np jakiś Lg lub Asus

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W Modular SLI PSU 80 plus

Obudowa : Nie mam pojęcia :smiley:

Monitor : I tu jest problem gdyż z obliczeń wychodzi że zostanie około 700zł więc nie mogę znaleźć monitora Lcd led i full hd i 2ms w tej cenie gdyż mają małe kontrasty. max 23cale

Nie wiem jeszcze czy wstrzymać się z zakupem i poczekać aż nowe radki 69xx wejdą i ceny spadną czy … ?

Dziękuje za wszelkie propozycje .

Zastanawiam się po co Ci 700W - zwłaszcza, że ostatnimi czasy obniża się proces technologiczny?

Zjedź więc trochę z mocy.

Dysk twardy. Tutaj rozdziel ten terabajt na 2 dyski Samsung Spinpoint F3 500GB

Poza tym, zainteresuj się: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 0?page=0,9

Ok 700w miałem na myśli gdyż chciałbym w przyszłości zastosować Sli bądź crossfire. Może także po podkręcam trochę jak odczuje brak mocy w nowych grach. Ale skoro tak to ok.

Co do monitora za 560 zł w kerfurze kupiłem (nie dawno) LG Flatron W2246S 21,5 cala 5ms jest po prosty zajefajny http://www.ceneo.pl/5748915s

No dobra ok tylko czy 5ms nie będzie za dużo do gier ?? Co powiecie na ten monitor ???

LG Flatron 22" W2261VP-PF

lepszy od mojego flata :wink: i teraz zdałem sobie sprawę że przepłaciłem ^^

można zaoszczędzić na monitorze bo można dać 100 zł więcej a różnica może być mikroskopijna

Obudowe to raczej można ze starego wziąść jak i napęd :wink: zł lecą

1000 gb nie za dużo ?? o_O 500 nie styknie? twój wybór ale ja bym rozdysponował to na karte graficzną i proca oraz ram

A może powiesz mi czy oplaca się bardziej kupić LCD LED CZY ZWYKŁY LCD. Led ciężko znaleźć dobry do 700zł ;/

Może masz racje 500gb starczy potem najwyżej dokupię. A obudowy i napędu nie wezmę ze starego bo go będzie siostra miała :smiley:

moim skromnym zdaniem LCD bo z tego co wiem led lcd pobiera więcej prądu ale ma lepszą głębię ale za to lcd mniej psuje oczy mniej prądu pobiera ale odbija się to kolorami. Flacik mam LCD jestem zadowolony i nie narzekam i myśle że spokojnie ten LG co wybrałeś bedzie dobry. Z resztą grafika zależy od karty graficznej a nie od monitora :smiley:

I jeszcze przy dzisiejszych grach warto mieć o 1 Gb ramu więcej bo może cię to zaskoczyć po roku lub 2 latach :wink:

Obudowe z desek sie zrobi :smiley:

Z tego co ja wiem Led pobiera mniej prądu. Mogę się mylić ale tak na pewno jest. Kusi mnie ta głębia kolorów.

http://www.pcworld.pl/pojedynek/193.html przeczytaj i wybierz jest to pewnie stara ankieta z tą ceną 7999 zł za lcd led ty tu wybierasz nic na siłę choć ja polecam ci LG Flatron 22" W2261VP-PF co sam wybrałeś