Złożenie kompa z dwóch zestawów - pomoc

Otóż mam 2 komputery o takich parametrach:

1 zestaw:

Procesor AMD Sempron 2800+ 1.6 GHz

Płyta główna ASRock K8Upgrade NF3

1 GB RAM Goodram

Dysk 80 GB chyba WD :stuck_out_tongue:

Karta graficzna GeForce FX 5500

Nagrywarka LG jakaś :stuck_out_tongue:

2 zestaw:

3ac340a39745bbcdm.jpg

Sory że obrazek ale mi się nie chce przepisywać :stuck_out_tongue:

Powiedzcie mi co mogę przełożyć z jednego kompa do drugiego żeby któryś był lepszy i wydajniejszy :stuck_out_tongue: A resztę złomu do śmieci :stuck_out_tongue:

Zaznaczam że zupełnie si na tym nie znam i nie wiem czy w ogóle coś będzie pasowało do siebie :stuck_out_tongue:

lepiej sprzedaj oba zestawy i niech Ci koledzy z forum złoża jakiś komputer :slight_smile: Będzie najlepiej w tym przypadku :smiley:

Jedyne co mozesz zrobic do dolozyc do 1 zestawu pamieci, dysk z 2. Nic poza tym nie da sie zrobic. Jednoczesnie unieruchomisz 2 zestaw.

Sprzedaj to i kup cos normalnego :wink:

Nie będę nic kupował - komp do netu tylko to po co mi wypas ? :stuck_out_tongue:

Ok dzięki za szybką odpowiedź, a drugi zestaw i tak by był nieużywany to po co miał stać. :smiley:

A co do tego RAM’u to nie wiem czy będą pasować do siebie te kości :slight_smile:

to prawie identyczne zestawy rozniace sie procem i karta graficzna :slight_smile:

jesli te dyski sa takie same - model - to mozesz sie pokusic o raid0 (mobo obsluguje na sata1) i przelozyc r9550 (lepszy lekko od gf)

ram w zaleznosci od pojemnosci kosci - jesli teraz dzialaja w dualu (2x512, 4x256) to niewiele zrobisz, jesli nie - doloz 512mb - dzialac bedzie, bo to taka sama plyta

Tamta kość Goodram to jedna kość 1GB

A dysk z drugiego PC sprawdzę jutro i napisze to mi powiecie czy będą chodzić a RAID :slight_smile:

to i tak duala miec nie bedziesz na ramie, wiec wsadz tylko 512mb (max 2gb obsluzy)

i jeszcze podaj blizsze parametry kart - gpu-z pomoze w tym - bo ten radek moze byc na 64-bit szynie, co czyni go strasznym kastratem wobec gf5500

Nie wiem na co miałem patrzeć w gpu-z więc daje screen’a :stuck_out_tongue:

aeda4a57b72c1075.jpg

Ten twój radek jest nas szynie 128-bit więc go zostaw.

Ps. Bus width to z angielskiego szyna danych

Dysk w pierwszym zestawie to również WD 80 GB tylko końcówką w oznaczeniu się różnią

Dysk fizyczny WDC WD800BB-56JKC0 (74 GB, IDE)

A w drugim jest WDC WD800BB-00JHC0

Napisz mi o co chodzi dokładnie z tym raid0 i sata1 ? Bo jestem zielony w tym temacie :slight_smile: