Złożenie komputera 1500-1700

Witam Was wszystkich:-)

Chciałbym was prosić o pomoc w skompletowaniu komputera w granicach cenowych jak w temacie. Komputer ma służyć do gier i programowania. Fajnie by było gdyby obsługiwał gry przy wysokich ustawieniach grafiki ale to nie jest jakieś niezbędne do życia dla mnie:-) Jeśli chodzi o własne preferencje to najmilej by było gdyby wpakować w niego procka AMD i jakiegos radeona (ale jeśli da się złożyć jakis dobry komputer na x2 droższych intelach to też chetnie się zapoznam z propozycją:-) ). Zdaje sobie sprawę, że aktualnie jest spory kłopot z dyskami przez nadmiar tlenu i wodoru z róznych konfiguracjach, więc nie miałbym kłopotów z dyskiem miejszym niz 500 GB. Przy lepszych okolicznościach dysk najwyżej dokupie.

Aha, i ponieważ nie będe kupował tego w ciągu najbilższego tygodnia, to prosiłbym o linki do sprzętu raczej ze sklepów niż allegro:-)

Z góry dzięki:-)

Procesor: AMD Athlon II X3 455 /3.3GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ 290 zł

Płyta główna: Asus M5A78L-M LX /AMD760G, AM3+/ 169 zł

Pamięć RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value 110 zł

Dysk twardy: Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII 399 zł-

Karta graficzna: Asus Radeon HD6770 DirectCu 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 435 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) 139 zł

Zasilacz: Fractal Design Integra 400W 179 zł

Suma : 1721zł

Próbowałem wcisnąć Phenoma II X4 955 BE, no ale nie udało mi się, płyta główna najtańsza jaka chyba w sklepie jest, ale zła nie jest (oczywiście okrojona liczba wszelakich złączy, ale gdyby dyski były tańsze to można wziąć coś lepszego, RAM jak RAM, są o 20zł tańsze GoodRAMy, ale ich oferta w porównaniu chociażby z GeILami wydaje mi się słabsza, dysk jak dysk - strasznie, ale to strasznie drogi ale to i tak najtańsze, co może sensownego być (pamiętam, jak ten dysk kosztował poniżej 200zł :wink: ), grafika wydaje mi się być niczego sobie w tej cenie, obudowa standardowo bezkonkurencyjny w tej cenie Brutus 410 - można wziąć 310, który jest tańszy o 15zł, ale wg. mnie również i ciutkę brzydszy, zasilacz również OK, można wybrać OCZ Stealthxstream 2 400W, Corsair CX430, XFX Core 450W, można by wziąć Tacens Radix IV 450W, jednak nie posiada on wszystkich złączy, które mogą się przydać i trzeba się będzie bawić w przejściówki (np. z MOLEX Na PCI-E).

Chyba, że ktoś w tej cenie wyskrobie coś ciekawszego, albo też zrezygnujesz z dysku i przemęczysz się na tym, co masz obecnie (jeśli masz) :wink:

Pozdrawiam!

tu umieściłem pliki pdf z proponowanymi przeze mnie zestawami.

pierwszy jest bez dysku twardego, z prockiem phenom 455, kartą grafiki radeon 6770, zasilaczem 530 W bequiet, płytą główną asrock 970 extreme, 4 gb ram goodram, obudowa coolermaster elite 370.

drugi zestaw różni się od pierwszego prockiem (athlon x2 250) i płytą główna (msi 880 gms-e35) i zasilaczem (ocz 500w) ale ma dysk wd 500 GB sata 3. zasilacz skromniejszy, z mniejsza ilością kabli sata, troszeczkę głośniejszy od bequieta.

oferty na dzień dzisiejszy :slight_smile:

Dzięki wielkie za odpowiedzi:-) A powiedzcie mi, czy gdyby podmienić phenoma 955 na 840 to rożnica bedzie bardzo uderzająca? Wiem, że w ogóle nie posiada L3 i dlatego chciałbym wiedzieć jaki to ma wpływ na jego wydajność? Czy mimo wszystko lepiej doplacic za 955? I czy uważacie, że lepiej przeczekać do świąt w nadziei na jakies promocje i może poprawę stanu rynku dysków? Bo rzeczywiście płacić takie sumy za te dyski to przechodzi ludzkie pojęcie:/

Widzę, że przy tym budżecie nie ma sensu myśleć o rozwiązaniach Intela?

840 vs. 955 jeśli chodzi o dyski, to prognozy sięgają kilku miesięcy (oczywiście jeśli wielka woda ustąpi), zwykle w połowie stycznia są obniżki cen, ale nikt o nich nie mówi zbytnio (okres poświąteczny i sztucznie pompowana bańka pęka). jeśli chodzi o intela, to skrzydła rozwinie on co najmniej na i5 i radeon 6800+, a wątpię żebyś chciał tyle za sam procek płacić :wink:

no czyli jednak wychodzi na 955:-) A w kwestii dysków to miałbym kłopot ze względu na brak dysków SATA(od kilku lat siedze na lapkach i nagle naszło mnie na stacjonarny) więc musiałbym kołować jakis SATAII bo III teraz bedzie raczej poza zasięgiem. W każdym razie wiem już na czym stoję:-) Głównie martwiła mnie kwestia tego procesora i grafiki. Ale skoro juz mnie nakierowaliście to wiem czego szukać:-) Oczywiście gdybyście wpadli jeszcze na jakieś propozycje to chętnie się zapoznam:-)

chyba że… zarzucisz sobie dysk SSD na sam system i start, i przeczekasz na tym do obniżki cen, albo kupisz zewnętrzny dysk sata, wymontujesz i podłączysz jako główny :slight_smile:

Albo wymontujesz i podłączyć z lapka do stacjonarki :wink: Albo gdy masz zewnętrzny dysk, to po rozmontowaniu obudowy duża szansa, że w środku będzie najzwyczajniejszy dysk :wink:

zewnętrzny sata? o tym nie pomyslalem. Są adaptery mini-usb na SATA? SSD jest niby sensowny ze wzgledu na predkosc, ale jest calkiem drogi, poza tym skoro to jest pamiec flash o ile dobrze rozumiem, to ilosc operacji I/O jest ograniczona (przy łądowaniu systemów, bo na samym win sie nie bawie, bedzie to calkiem sporo operacji o ktorych nawet nie bede wiedzial wiec bedzie dosc intensywnie eksploatowany chyba). Czy może się myle?

Zależy od dysku, wiele z nich po rozebraniu obudowy najnormalniej w świecie ma taką przejściówkę, którą można zdjąć i jest normalny dysk SATA jaki jest dostępny w sklepie, potem czytasz jak podłączyć dysk 2,5" do komputera i gotowe :wink:

Chyba, że masz jakiś inny, jak np. WD My Passport Essential, gdzie dysk ma przylutowane (?) USB :wink:

A zewnętrzne firmy Platinium jakie są? Dałoby rade je tak podpiąć? I jak ciężko je rozłożyc bez uszkodzenia?

Czy podpiąć się to nie wiem, bo nie wiem co siedzi w środku. Spróbuj paznokciem ją lekko podważyć i zobacz, czy się otwiera. Jeśli tak to delikatnie otwórz z każdej strony i zobacz, co tam jest. Chyba, że gdzieś są śrubki to wiadomo, co z nimi zrobić :wink:

nie mylisz się :wink:

http://www.digipedia.pl/article/view/id … o-linuksa/

http://www.wykop.pl/link/154359/dyski-s … -samsunga/

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/spr … press.aspx

powoli stare dyski elektromechaniczne będą odchodzić w niepamięć. Myślę że powódź “delikatnie” przyspieszy ten proces :wink:

Szczerze mówiąc to mam nadzieje, że dyski HDD nie odejdą w niepamięć. Mimo wszystko ograniczenie pamięci flash nie jest czyms, czym chcialbym sie musieć przejmować po np.1,5 roku intensywnego używania.

technika idzie wciąż do przodu. myślę, ze proces technologiczny ssd też się usprawni i nie będziesz musiał się tym przejmować. osobiście polecam te dyski do zestawów biurowych, gdzie ludzie nie trzymają 200 gb danych, a prędkość działania/uruchamiania jest tam kluczowa.

jeśli chodzi o HDD to wciąż będą w użyciu, ale bardziej jako dyski zewnętrzne, ze względu na swoją pojemność.

no zobaczymy. W każdym razie na chwile obecną rzeczywiście myślę o tej opcji z dyskiem zewnętrznym. A jak w przyszłości będzie z SSD to już czas pokaże.

Dodane 06.11.2011 (N) 19:04

Jeszcze jedno pytanie:-) Zauważyłem w sklepie phenoma II x4 960 BE. Gdzies także wyczytałem, że istnieje możliwość odblokowania 5 i 6 rdzenia w tym procku(co płyta wymieniona w pierwszej propozycji umożliwia). Czy jest to sensowna alternatywa dla 955 BE?