Złożenie komputera

Witam,
W ostatnim czasie planuje kupić komputer. Składałem i wyszło mi takie coś
RX 5500 xt 8gb
I5 9600k
2 x8gb ram
Dysk ssd 250 + hdd 1tb
Płyta główna GIGABYTE B365M
Chciałbym się spytać czy setap dobry czy coś zmienić. Za wszystko wyszło około 3 500. Mile widziane inne propozycje itp

Możesz wyjaśnić skąd pomysł na takie podzespoły? Wydaje mi się, że da się sporo wydajniejszy zestaw złożyć za 3500zł.

Zgadzam się w 100 procentach, te podzespoły za tą cenę to taki trochę crap.

1650 Super bije, ale lepsza 1660

AMD :slight_smile:

Jeżeli wystarczy, to sugerowany większy SSD, w niektórych grach komfort będzie większy, tzn w tych po 100 GB danych.

Łap gotowy zestaw, gdzie liczba FPS będzie sporo większa i spokojnie podkręcisz sobie procesor.

Można by zostać na fabrycznym chłodzeniu i te 150 zł dołożyć do większego dysku SSD.
Tak tylko piszę… :wink:

Pomysł spoko, ale na fabrycznym nie podkręci procesora. Zależy więc jak podchodzi do tematu OC.

Ogólnie chodzi mi żeby największa wydajność była w cs

Sam komputer bez monitora?
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/8cswwptfw

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fera 3 120mm
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Dysk SSD PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450 GAMING PLUS MAX
  • Pamięć RAM DDR4 Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
  • Karta graficzna NVIDIA Zotac GeForce GTX 1660 SUPER Gaming Twin Fan 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 1600 AF

Ram niestety niedostępny, alternatywny G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 RipjawsV Red

Do cs wystarcza komp za 2 tysiące, bo i tak będzie mieć 200FPS na high, pomyśl w co jeszcze byś pograł. Taki zestaw jak zaproponowałem pewnie około 300 FPS będzie mieć więc bez różnicy…

Jak grasz tylko w CSa to lepiej daj 2,5k za kompa i daj 1k na monitor 24 cale ze 144Hz.

Zdarzają mi się grać w inne, czasem zagra się w coda bądź w mta ale to wiesz

Troszkę mniej FPS (może z 20-30 niż w poprzednim) a do tego zarąbisty monitor do CS’a.

Ja monitor mam

Ale tej klasy, 144Hz? Bo wiesz składanie mocnego kompa przy braku odpowiednio szybkiego monitora nic nie daje. Taki sam wfekt przy 100 FPS i 300 FPS zobaczysz na ekranie 60Hz, dokładnie to samo będzie.

Tak :slight_smile:

A no to sory :smiley: to wracamy do pierwszego zestawu :slight_smile: