Złożenie obrazu z kilku skanów, coś na kształt panoramy

Witam!

Ostatnio wpadł w me ręce mający kilkaset lat dokument, podpisany przez jakiegoś tam cara (carata?), jest to dość ważna pamiątka, pisana po rosyjsku, w innym dawnym dialekcie, opowiadająca o zapisaniu w spadku mieszkania, bodajże.

Chcę ten dokument zeskanować. Użyłem swojego skanera HP, niestety jego szyba jest troszkę mniejsza niż rozmiar tego dokumentu, dlatego wykonałem kilka skanów - centralny i po brzegach, chcę to teraz połączyć w całość, i mieć jeden duży obraz dokumentu.

Dokument ma 2 strony, zamieszczam tutaj jedną stronę

http://www.modrih.com/car.zip plik zajmuje ok. 36MB, jest tam 6 ujęć skanów. Chciałbym z tego zrobić po prostu jeden obraz.

Podobna sytuacja ma zastosowanie w robieniu panoramy, mamy kilka zdjęć i sklejamy je w całość. Myślę że teraz zrozumie każdy o co mi chodzi :slight_smile:

Próbowałem kilku programów, ale niestety z ich produkcji wyszedł nie obraz dokumentu a jakieś dziwactwa… :?

mam więcej skanów tej strony jak by coś…

może ktoś pomógłby mi złożyć to w jedną stronę? Bardzo byłbym wdzięczny! :razz:

Obraz złożony w programie ArcSoft Panorama Maker:

>> KLIK <<

Myślę, iż większe skany mniejszych części dokumentu dałyby lepszy efekt końcowy. Pozdrawiam :slight_smile:

Jakikolwiek program graficzny, nawet Paint, dałby radę.

BARDZO dziękuje!

kolego “takiś mądry?” :slight_smile: to spróbuj w Paincie :slight_smile: i pokaż :smiley: :smiley: przy zachowaniu tej rozdzielczości.

modrih , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych informacji. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Jesteś już wystarczająco długo na forum, żeby znać zasady nazywania tematów.