Złożenie PCta za ok. 2500 zl

Proszę o pomoc w wyborze części.

Mam zamiar złożyć kompletny sprzęt, a zupełnie się nie znam. Trochę ponad 2,5 tyś na wydanie.

PC pod Win 7 64bit. Zabaweczki będę używał głównie do gier, które mam nadzieje odpalać na max detalach,

obróbki grafiki i szeroko pojętego programowania.

Maszynę składam od zera, czyli po za głównym zestawem potrzebne mi są również takie pierdoły jak obudowa, zasilacz, dvd i wiatrak. DVD raczej nie jakieś szczególne, korzystam sporadycznie więc chyba nie opłaca się wydawać więcej kasy tylko po to żeby płytki się szybciej kręciły. Jeśli chodzi o pamięć to zgaduję że 2 kostki 4GB dobrze by pasowało. Płytę chciałbym dostać z 4 slotami na dokupienie w przyszłości dodatkowej pary kości.

Trochę szperałem po forach i spodobało mi się parę części które był polecane :

Procek : Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

Grafika : Radeon 6870

Brakuje jeszcze : płyty głównej, pamięci, HDD, zasilacza, dvd, wiatraka, obudowy.

Oczywiście chciałbym dostać jak najlepszą wydajność za przystępną cenę, ewentualne upgrade’y w przyszłości.

Co myślicie o wybranych częściach? Wymienić, zapomnieć?

Jeszcze gdyby się komuś chciało i znał jakąś miłą stronę gdzie mógłbym dostać sporo różnych części w dobrej cenie to bym był jeszcze bardziej wdzięczny.

Z góry dzięki :wink:

Najkorzystniejsze ceny daje chyba morele.net kilka dni temu kupowałem kilka części do zestawu. Do tego jak wybierasz wysyłkę do paczkomatu jest ona realizowana za 8 PLN. i5-2500K to dobry procesor Intela. Jeżeli chodzi o płyty główne polecam modele Asrock poprzedniego jak i nowego Intela złożyłem na płycie tej marki, poprzednia na 775 pracowała 2 lata bez żadnego zawieszania, żadnej niestabilności. Fakt, że akurat ten Asrock P67 Pro3 B3, który ja wybrałem kosztował 400 PLN, ale warte jest to tych pieniędzy. Co do grafiki to ja polecam GTX 560 Ti, karta Nvidia, której zaletą jest małe zapotrzebowanie na prąd i dobra wydajność. Radeona raczej bym nie polecał. Jeśli chodzi o dysk to za ponad 300 zł. można kupić fajne dyski Seagate, bądź Samsung, na pewno nie polecam dysków WD Caviar a w szczególności serii Green, najnowsze serie SATA III strasznie hałasują przy starcie a i wydajność nie stoi na najwyższym poziomie. W 2.500 PLN powinieneś się zmieścić, wiatraka nie ma sensu kupować bo wystarczy boxowy od Intela, napęd DVD-RW Sata polecam każdy z wyjątkiem tanich Lite-On, ceny rzędu 50-70 zł. za nowy napęd i tutaj kończą się atuty takiej nagrywarki. Jak chodzi o dobrą nagrywarkę polecam Asusy ze złączem SATA.

Procek

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX - 900 zł

Grafa

Gigabyte Radeon HD 6870 - 750 zł

Płyta

Asrock P67 PRO3 (B3) - 380 zł

Cooler CPU

SilentiumPC Fera HE1224 - 95 zł lub bez niego, I5 się nie grzeją, a BOX’owy Cooler jest w miarę cichy

Dysk

Western Digital Caviar 500GB Blue - 340 zł

RAM

Kingston DDR3 4GB 1600MHz CL9 - 90 zł

Obudowa

SilentumPC Brutus 410 - 140 zł

DVD

LiteOn IHAS122 - 70zł

Razem 2670 zł (bez coolera procka) trochę przekracza budżet, taniej nie da rady chyba :smiley:

Podzespoły przez Ciebie wybrane są dobre :smiley:

thommy181

AMD (ATI) czyli wszystkie Radeony są obecnie wydajniejsze (chodzi mi o 6990 i 7970) od geforców.

WD Caviar - osobiście nie mam, ale dużo osób na forum ma (niekoniecznie Blue) i są zadowoleni)

Co do LiteOn - nie wiem o co Ci chodzi, ja mam LiteOn’a i jest szybki, bezawaryjny i cichutki (model IHAS122)

Moim zdaniem lepszy będzie dysk marki Seagate niż Caviar, ale jeżeli już się upierać przy Caviarach to albo seria Blue albo Black. Do Radeonów przekonany nie jestem - nie jestem też zwolennikiem skrajnie drogich kart, bo nie zawsze na nich się skorzysta. Co 2 lata kupuję kartę o wartości około 300 zł. i to dla mnie wystarcza. Pewno, że droższe karty są może i lepsze, ale za to trzeba zasilacza rzędu 500-600 Watt i dwóch dodatkowych zasileń samej karty a wtedy zużycie prądu jest już znacznie wyższe. Od kilku lat stawiam na karty Nvidia i jakoś nie przeliczyłem się. Jak chodzi o nagrywarkę to idzie o to, że 3/4 programów nie rozpoznaje tego napędu jako nagrywarka tylko jako zwykły napęd dvd-rom i efekt jest taki, że nie można zapisywać płytek. Dołączone na CD-Rom Nero nie chce się instalować na systemie Vista x64 (zgłaszany jest błąd braku jakiś komponentów, później instalator ich wyszukuje i dalej są błędy i brak instalacji pakietu Nero Bundle).

Dyski seagate’a są tak wypasione, że sam ich producent aż musiał dział hadeków od samsunga przejąć 8)

Czyli DVD LiteOn nie kupować?

Zakładając że jednak zakupie tego Radeona, to macie jakąś propozycję odpowiedniego zasilacza?

Na przykład OCZ StealthXStream 600W - koszt 240 zł. Sam mam i polecam :stuck_out_tongue:

Za 2500 zł nie złożysz komputera z i5 2500k +hd 6870 + reszta części (trzeba dołożyć 350-400zł)

Miało być około 2.5k, nie równo. Więc ewentualnie jestem w stanie wydać 200-300 zl więcej.

Dlaczego nie da się złożyć tego zestawu za tą cenę. 1110111 jakoś się udało, chyba że dedukując uważasz jego wybór za badziewny. Myślę jednak że warto spróbować. Anyway, chcę mieć dobrego PCta za 2,5 tyś +. Jeśli są lepsze opcje niż ta kombinacja i5 2,5k i Rad 6870 to czemu nie.

ALE ja nie uwzględniłem zasilacza, więc 2670 + 230 na zasilacz to jest 2900 zł :smiley:

Wybrałem te części:

PROCEK : Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

GRAF : radeon 6870 IceQ

PŁYTA : ASRock P67 Pro3

DDR : GoodRAM DDR3 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

ZASILACZ : OCz ModXStream Pro 600W

HDD : Samsung SpinPoint F3 1TB

Ogólnie starałem się wybierać te najbardziej polecane i cenione przez zwykłych użytkowników, jak i serwisy recenzujące i testujące sprzęt.

Jedynie nie jestem przekonany co do obudowy. wybrałem taka:

OBUD : CM Elite 430

SilentumPC Brutus 410 niezbyt mi się podoba. CM Elite 430 można nabyć od 170 zł. i mniej więcej za tyle chciałbym puszkę kupić.

Ma ktoś lepszy/tańszy pomysł na sprawną obudowę?

Polecałbym jednak kupić jakiś coolerek na tego intelka , może i boxowy sobie poradzi , ale np spartan czy arktic cooler 13 pro na pewno będzie cichszy i przy podkręcaniu znacznie wydajniejszy .

Intel robi ciche BOXy

Nie wiem nie miałem okazji poznać tych nowszych , ale z natury nie mam zaufania do boxów choć by w phenomie 2 x4 którego posiadam . A wydatek 90 zł za spartana go raczej nie zbawi a tak jak mówiłem przy podkręcaniu przyda się . Zawsze może kupić wpierw cały zestaw i sam sprawdzić czy hałas nie jest uciązliwy i czy temp. są git :)Jeśli nie to dokupić :stuck_out_tongue:

AMD robi suszarki, intel nie.

Nie ma co się licytować , najlepiej jak sam sprawdzi :)Dla jednych może to być cicho a dla innych b. głośno :slight_smile:

Dla mnie 25 DB to głośno więc wiem co gadam

Spoko, ale przecież nie chodzi tu o coolera tylko o obudowę.

Padło parę postów, ale nikt nie powiedział nawet co myśli o tej puszce co wybrałem.

Proszę o nie robienie offtopu… Dzieki :wink:

btw. głośność mi nie przeszkadza.

Nie jest zła, może być.

Sory :)Obudowa całkiem spoko

tu mozesz pooglądać jak to wygląda :) Zasilacz u dołu , 2 wentylatory w zestawie i bajeranckie okno :D .Przedni panel też niezły masa USB , całkiem niezła .