Złożenie "starszego" komputera na S775

Witam,

chciałbym Was poprosić o złożenie “starego” komputera pod socket 775. Komputer byłby przeznaczony głównie do pracy biurowej, przeglądania internetu, skype’a. Komputer miałaby osoba starsza, także sprzęt do gier odpada. Może byłby użyty do przegrania kaset VHS na dysk i późniejszej konwersji (ale nie jest to warunek konieczny do złożenia zestawu).

Budżet jaki chciałbym na to przeznaczyć to max 300zł - jak da się coś dobrego taniej złożyć to byłbym za! :slight_smile:

W zestawie miałoby być: procek (dwurdzeniowy, cache min. 1mb najlepiej 2mb, preferowałbym Intela), płyta główna (najlepiej żeby miała złącze IDE i SATA), ram (min. 2gb, 800mhz), zasilacz (nie noname ani z czarnej listy zasilaczy - mam modecom feel 300w albo 350w ale nie wiem czy warto go wsadzać do zestawu), opcjonalnie karta graficzna. Dysków mam dwa ATA, nagrywarkę też mam na IDE. Nie muszę mieć dwóch podłączonych hdd, ale jakby dało radę 2 hdd i nagrywarkę podłączyć razem to byłoby super. Obudowę, monitor, klawiaturę, myszkę też posiadam także nie potrzeba mi szukać.

Jak już wspomniałem najlepiej żeby ten zestaw był jak najtańszy, bo to jest dla ojca a dla niego wszystko za drogo jest :slight_smile:

Oczywiście sprzęt z pewnego źródła, z jakąś tam gwarancją no i żeby nie był podkręcany.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Zobacz mój zestaw biurowy na 775:

sprzedam-czesci-komputerowe-t540941.html

Procek E3200/E3300 lub coś w stylu E5200, płyta na P/G31 np. P31-DS3L, grafika integra z DVI-D lub “lekka” dedykowana o relatywnie małym poborze energii. Zamiast unikać niepodkręcanego sam powinieneś go podkręcić na stockowym napięciu. Żywotności znacząco to nie skróci, a równica w użytkowaniu może okazać się dramatyczna (na plus). Procesory z podanych serii zostały wręcz stworzone do podkręcania.