ZŁOŻONE wyszukiwanie plików?

Witam.

Mam sytuację, gdy na moim dysku przez jakiś czas lądują jakieś pliki. Wiem, że potem będę chciał je przejrzeć-sprawdzić-odrzucić. Dodatkowo dla utrudnienia pliki te są porozrzucane przynajmniej w dwóch różnych lokalizacjach (katalogach).

W końcu znajduję chwilę czasu i chciałbym przeglądnąć pliki, które się pojawiły na moim dysku w przeciągu powiedzmy ostatnich 30 dni. Włączam wyszukiwarkę plików…

…i niestety nie wystarczy uruchomić wyszukiwanie wg atrybutu “data utworzenia”, miałem wiele przypadków, że pliki mimo wszystko zapamiętywały swoją datę utworzenia z przed nagrania ich na moim dysku. Więc dodatkowo muszę uruchomić drugie wyszukiwanie wg “daty modyfikacji” dopiero po tych dwóch wyszukiwaniach udaje mi się znaleźć wszystkie pliki o które mi chodziło.

Ale to nie koniec, bo jest jeszcze kwestia różnych lokalizacji, z czego jedną lokalizację chciałbym przeszukać z uwzględnieniem podfolderów, a drugą nie. Czyli kolejne dwa różne zapytania z inną opcją przeszukiwania folderów. To już 4 wyszukiwania…czasochłonne wyszukiwania :wink:

Czy jest jakaś możliwość aby w windowsie uruchomić jedno złożone zapytanie, które realizowało by wszystkie wymienione wyżej wymagania ? Coś w stylu:

ZNAJDŹ *.jpg GDZIE (‘data utworzenia’ LUB’data modyfikacji’) =< 30 dni, W KATALOGACH c:\Windows; c:\obrazki*

?

PS. Przez chwilę myślałem, że ten problem (przynajmniej w kwestii plików muzycznych) rozwiążą Media Library w różnych odtwarzaczach (Winamp, Foobar, WMP), ale niestety tam też jedynym argumentem związanym z plikami jest ‘last modified’ :confused: