Złożony komputer brak reakcji ekranu i brak dźwięków

Dzień dobry, wczoraj złożyłem komputer, a raczej upgradowalem ale został sam ram, mianowicie komputer został złożony prawie od podstaw, ale po złożeniu komputer się włącza ale nie wydaje żadnych dźwięków ani nie włącza ekranu. Myślałem że to może przez stary bios, ale żeby go zaktualizować muszę wejść najpierw w bios. Co robić ? Clr CMOS nie działa, wyjmowanie ramu też zero efektu, karty tak samo. Brak mi pomysłów.

Procesor: ryzen 5 5600
Płyta główna: B450 ds3h
Zasilacz: evgea w2 600w
Karta graficzna: GTX 970
RAM pojedyncza 8gb

Ryzen 5600 wymaga dość wysokiej wersji BIOS na tej płycie głównej.
A jaki miałeś dotychczas procesor, bo bez starszego ryzena 1/2 generacji się raczej nie obejdzie.
Płyta nowa czy używana? Jak nowa i to wina niekompatybilnego BIOS-Procesor to albo pożyczenie od kogoś starszego procka, albo wizyta w serwisie komputerowym.

Płyta odkupiona był używany procesor ryzen 5 3600

I nie wiem czy to pomoże bo mam jeszcze AMD a12 i próbowałem wkładać to w tą płytę, i nie dalej to samo, nie zagłębiałem się czy jest kompatybilna z tą płytą, ale jeżeli tak to może by spróbować na zintegrowanej grafice z tego procesora ? I jak pójdzie to zaktualizować bios ? Wolę się doradzić żeby nic nie spalić/zepsuć

Twoje mobo nie wspiera A12 więc kicha .

Co do biosu to musisz być pewny w 110% że jest do twojego mobo, zgrałeś wszystko co trzeba i nie zabraknie ci prądu.

Sprawdź czy producent nie dał instrukcji co do wgrania biosu, sprawdź YT może coś tam znajdziesz.

Z tego co patrzałem, płyta obsługuje tego procka, ale potrzeba nowszej wersji, a właśnie jak ja zaktualizować bez możliwości wejścia do biosu? A czy bios ruszy bez procka ? :thinking: Czytałem że na niektórych płytach jest to możliwe

Asus ma taki myk, że aktualizacja biosu odbywa się bez procka.Jak był 3600 to był minimum bios F40, a ty potrzebujesz BIOS F62.
Czyli tak jak pisałem jakiś kolega z procem 1/2 generacji ewentualnie 3-ciej albo serwis komputerowy zaprogramuje ci kość po wcześniejszym wylutowaniu.

Czyli nic innego mi nie pozostaje jak załatwić starszy procek? Albo iść do serwisu? A możesz mi jeszcze powiedzieć jaki by był „najtańszy” tylko po to żeby starczyło do aktualizacji

Gdzie tu widzisz w/w procesor ?

Kto wie jaki masz obecny bios ale tak poszukaj taniego CPU i zaktualizuj bios lub idź do serwisu żeby ci zaktualizowali ci bios. Może mają jakiś na stanie i obejdzie się bez wlutowywania „biosu”.

Ja mówiłem o ryzenie 5, a a12 miałem i pisałem powyżej że nie wiem czy jest kompatybilny z tą płytą

Proponowałbym serwis.
Te płyty były pierwotnie przeznaczone do Ryzenów 1st i 2nd.
Potem zaczeto je „ubogacać” do wyższych serii.
Najprościej przy pomocy programatora wgrać właściwy, sprawdzajac przedtem sterowniki do chpsetu.
Cena na kolana nie rzuci

najtańszy to ryzen 1200, ale używka na Alledrogo to 160 zł i zostaniesz z niepotrzebnym procesorem.

Potrzebujesz wersji bios co najmniej F62.

Najpierw uważnie czytamy.

No dobra, czyli nic innego mi nie pozostaje jak udać się do serwisu, w razie jak ogarnę coś dam znać