Złożony komputer nie odpala?

Cześć

Wydaje mi się że nawet bez pasty komputer powinien się włączyć dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury powinno nastąpić jego wyłączenie. Choć łatwo wtedy o przegrzanie a w skrajnych przypadkach o spalenie procesora.

Jeśli nie czujesz się na siłach skorzystaj z pomocy serwisu.

Chodzi mi o to że te paski były a pasty w zestawie brak

Cześć

Czyli pasta była już na radiatorze, a więc z tym jest wszystko w porządku.

Pasty nie dostałeś w zestawie, tylko była preaplikowana na stopce radiatora (w postaci tych trzech pasków które są na zdjęciu które wstawiłem).

Tak więc gdzie szukać przyczyny, dziwne jest to że po restarcie biosa (wyjęcie bateryjki) na chwilę pokazuje mi się obraz i znika. Po ponownej probie uruchomienia pojawia mi sie już czarny ekran.

Pamięć przełóż do drugiego slotu.

Cześć

Nie chcę się powtarzać ale spróbuj podpiąc inny zasilacz.

Zrób zdjęcie zasilacza.

Zasilacz to jest pewnie to samo co Chieftec GPA

Pamięć przełożona i nic a zasilacza pod dysk Sata nie mam no chyba że podłącze tylko samą płyte

Podłącz tylko płytę (24 pin i 4 pin od procka)

img2991hm.jpg

Czyli miałem rację że to Chieftec :smiley:

Dodane 18.12.2012 (Wt) 20:06

Sprawdź czy wentylator w tym zasilaczu nie chodzi na full (ostatnio z 5 jeden miał walnięty system AFC).

No niestety nie mam zasilacza na 24 piny a jak mam sprawdzić ten wentylator w zasilaczu?

Spudłuj uruchomić kompa odłączając wszystko co nie potrzebne (dysk, napęd, klawiaturę itp.).

Też tak uczyniłem i dalej to samo

a weź spróbuj teraz może wyjąć baterie z płyty głównej (restart CMOS)

Cześć

Podejdź jutro do serwisu i poproś o pomoc. Skoro odłączyłeś wszystko co niepotrzebne i dalej nie komputer nie działa, wypadało by podmieniać cześci po kolei aby sprawdzić co nie działa. W domowych warunkach to mało realne.

Wyjąłem baterie i też nic, chyba już nic nie zdziałam. Tak jak mówisz rgabrysiak dam do serwisu

Dodane 18.12.2012 (Wt) 20:32

Dzięki wszystkim za rady :wink: jak zdiagnozuje to się pochwale o co tam chodziło :wink:

Dodane 19.12.2012 (Śr) 18:08

kurp55 - plus dla Ciebie, usterka usunięta, należało wgrać inną wersję biosa i komputer ruszył bez zarzutu :slight_smile: