Złożony komputer nie odpala?

Witam złożyłem komputer z nowych części i po odpaleniu pokazuje mi się czarny ekran. Po wyjęciu na jakiś czas bateryjki z płyty głównej i ponownym uruchomieniu komputera pojawia mi się na chwilę ekran startowy płyty głównej i znika. Złożyłem według instrukcji wszystko, może ktoś podpowie w czym problem

img2986j.jpg

Specyfikacja komputera

Płyta główna GA-H61M-S2PV,

Procesor Intel G630, 2,7 GHz, 3 MB Cache, LGA 1155

Dysk 500 GB SATA

Odpala bez obrazu?

Czy w ogóle gaśnie cały komp

jaki Masz zasilacz ?

Czyżby Chieftec?

Odpala bez obrazu a komp chodzi cały czas.

Zasilacz 350W też nowy

Sprawdź jaka jest wersja biosu. Ten procesor jest obsługiwany przez bios wersja FD ( http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=4091)

Nie używasz żadnych adapterów?

W biosie sprawdź jak masz ustawioną grafikę, być może musisz przestawić, chyba że nie możesz wejść do biosu bo Ci znika od razu jak piszesz :lol:

Cześć

Zasilacz markowy? Podejrzewam że jest on za słaby stąd takie problemy.

Zasilacz firmy Arena był zakupiony razem z obudową.

Do biosu nie jestem wstanie wejść niestety a nawet nie wiem jak sprawdzić wersje tego biosu na płycie

Bios nie ma znaczenia (te płyty były robione pod te właśnie procki, obsługuje go z automatu).

Cześć

Najprostym rozwiązaniem będzie jak podejdziesz do jakiegoś serwisu i poprosisz o pomoc. Chyba że masz pod ręką inny zasilacz, procesor etc. aby sprawdzić co powoduje problemy.

A ma znaczenie smarowanie procesora jakąś pastą przed nałożeniem wentylatora bo widziałem że robią tak

Pasta powinna być nałożona na radiator od procesora.

Tylko nie było jej w zestawie a to jakaś specjalna?

Cześć

Procesor powinien być posmarowany pastą przed montażem chłodzenia. Choć zdarzają się przypadki że na chłodzeniu jest już nałożona pasta i wówczas nie trzeba jej dodatkowo stosować.

http://technewspedia.com/wp-content/uploads/2012/08/11319_1155-cooler-portada.jpg

Nie było takich trzech szarych pasków na środku?

Hm, tylko czy to ma aż tak wielkie znaczenie, mi się wydaje że przyczyna leży gdzieś indziej, chyba dam do serwisu i niech zdiagnozują

Pasta termoprzewodząca to podstawowa sprawa!!

Owszem były czyli pasta była :slight_smile:

Jak to była, co się z nią stało?