Złożony nowy komputer, brak obrazu

(dziadek134) #1

Witam forumowiczów,

Złożyłem PCta z nowych gratów (X-KOM)
-Intel i5-7500 3.40GHz 6MB BOX

• MSI B250M PRO-VDH,
  • Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16
  • SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
  • Zalman Z1 NEO

Po pierwszym uruchomieniu ani razu nie wyświetlił się obraz (sprawdzane na wejściach z płyty głównej HDMI, DVI i VGA). Wciskam power, komputer startuje, na płycie (ma 4 diody sprawdzające) mrugną od CPU i od RAM, a poza tym zero efektu.

Rzeczy które już próbowałem:

• podmiana na procesor i5-6400 - nadal zero reakcji
  • dodałem Radeona HD7800 - zero reakcji
  • podmieniałem sloty kości pamięci, a także samą pamięć na jakąś 4GB, 2133 mHz - tj. wyżej
  • wypinałem RAM, komputer piszczał o braku pamięci, wyjmowałem procesor, świeciła dioda CPU
  • wyjmowałem całość z obudowy, łączyłem wszystko, bez efektu
  • "dociskałem wtyczki zasilacza do płyty
  • podłączałem swój procesor pod inną płytę, ale podejrzewam że najzwyczajniej w świecie nie obsługuje 7 gen Intela bo tamten komputer tez nie startował

Czy możliwe że płyta jest uszkodzona? Nie mam już pomysłów… Liczę na was koledzy :disappointed_relieved:

(66Garoz) #2

Pewny jesteś chłodzenia na CPU, prawidłowo nałożona pasta termoprzewodząca i chłodzenie dobrze dociśnięte??

BIOS/Uefi w płycie najnowsze z obsługa najnowszych procesorów?

Kabelki power, etc prawidłowo podpięte?

Pamięć w jednej kości czy dwie na dual?

(dziadek134) #3

Chłodzenie okej, 1 kość pamięci RAM DDR4, kabelki dobrze dopięte. Podmieniłem płytę, wszystko działa więc płyta poleciała na gwarancję. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - czy nowa płyta główna mogła być od początku uszkodzona?

(66Garoz) #4

Ferelna sztuka, albo cię robią w balona, chociaż po X-Komie bym sie tego nie spodziewał.

(dziadek134) #5

We wtorek przyjdzie, sprawdzimy :slight_smile:

(66Garoz) #6

Gorzej jak coś uwaliłeś przy montarzu i to wyczają to będziesz w plecy.

(dziadek134) #7

To nie pierwszy mój złożony komputer, zresztą co mógłbym uwalić? Procesor inaczej nie wejdzie, RAM tak samo, wtyczki od zasilania również…

(dziadek134) #8

PS. Oni nie wzięli starej płyty, jak nowa przyjdzie mam im starą oddać więc nawet jak coś zrobiłem nie tak to będzie po fakcie :stuck_out_tongue:

(lordjahu) #9

A pod kartę graficzną przypinałeś kabel ?

(freshmeat) #10

Wszystko jest w pierwszym poście. Z tego co wyczytałem ,to tam jest tylko integra.

(lordjahu) #11

Może jej nie wykrywa po prostu :slight_smile:
A gdy podłaczasz pod nią Radeona HD7800 i łączysz kablem z kartą to też nic ?

(JNJN) #12

A tak zapytam, po montażu robiłeś reset biosu baterią?

I nowe też może być uszkodzone?

(dziadek134) #13

Sprawa się rozwiązała - uszkodzona była płyta główna :face_with_raised_eyebrow:

A co najlepsze - wymienili bez zająknięcia :wink: