Złożony nowy komputer, brak obrazu

Witam forumowiczów,

Złożyłem PCta z nowych gratów (X-KOM)
-Intel i5-7500 3.40GHz 6MB BOX

  • MSI B250M PRO-VDH,
  • Crucial 8GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16
  • SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze
  • Zalman Z1 NEO

Po pierwszym uruchomieniu ani razu nie wyświetlił się obraz (sprawdzane na wejściach z płyty głównej HDMI, DVI i VGA). Wciskam power, komputer startuje, na płycie (ma 4 diody sprawdzające) mrugną od CPU i od RAM, a poza tym zero efektu.

Rzeczy które już próbowałem:

  • podmiana na procesor i5-6400 - nadal zero reakcji
  • dodałem Radeona HD7800 - zero reakcji
  • podmieniałem sloty kości pamięci, a także samą pamięć na jakąś 4GB, 2133 mHz - tj. wyżej
  • wypinałem RAM, komputer piszczał o braku pamięci, wyjmowałem procesor, świeciła dioda CPU
  • wyjmowałem całość z obudowy, łączyłem wszystko, bez efektu
  • "dociskałem wtyczki zasilacza do płyty
  • podłączałem swój procesor pod inną płytę, ale podejrzewam że najzwyczajniej w świecie nie obsługuje 7 gen Intela bo tamten komputer tez nie startował

Czy możliwe że płyta jest uszkodzona? Nie mam już pomysłów… Liczę na was koledzy :disappointed_relieved:

Pewny jesteś chłodzenia na CPU, prawidłowo nałożona pasta termoprzewodząca i chłodzenie dobrze dociśnięte??

BIOS/Uefi w płycie najnowsze z obsługa najnowszych procesorów?

Kabelki power, etc prawidłowo podpięte?

Pamięć w jednej kości czy dwie na dual?

Chłodzenie okej, 1 kość pamięci RAM DDR4, kabelki dobrze dopięte. Podmieniłem płytę, wszystko działa więc płyta poleciała na gwarancję. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - czy nowa płyta główna mogła być od początku uszkodzona?

Ferelna sztuka, albo cię robią w balona, chociaż po X-Komie bym sie tego nie spodziewał.

We wtorek przyjdzie, sprawdzimy :slight_smile:

Gorzej jak coś uwaliłeś przy montarzu i to wyczają to będziesz w plecy.

To nie pierwszy mój złożony komputer, zresztą co mógłbym uwalić? Procesor inaczej nie wejdzie, RAM tak samo, wtyczki od zasilania również…

PS. Oni nie wzięli starej płyty, jak nowa przyjdzie mam im starą oddać więc nawet jak coś zrobiłem nie tak to będzie po fakcie :stuck_out_tongue:

A pod kartę graficzną przypinałeś kabel ?

Wszystko jest w pierwszym poście. Z tego co wyczytałem ,to tam jest tylko integra.

Może jej nie wykrywa po prostu :slight_smile:
A gdy podłaczasz pod nią Radeona HD7800 i łączysz kablem z kartą to też nic ?

A tak zapytam, po montażu robiłeś reset biosu baterią?

I nowe też może być uszkodzone?

Sprawa się rozwiązała - uszkodzona była płyta główna :face_with_raised_eyebrow:

A co najlepsze - wymienili bez zająknięcia :wink: