Zły adres strony - Grape3

(lostek815) #1

Witam.

Chciałem wejść na stronę dlaciebie.sodexo.pl, ale wpisałem ją odwrotnie, tj. sodexo.dlaciebie.pl i w przeglądarce wyskoczyło mi coś takiego:

W pasku adresu widnieje adres jaki wpisałem, ale na zakładce jest grape3.orangeit.pl. Czy to coś groźnego? Po wpisaniu tego w Google wyskakuje pełno stron z takim właśnie nagłówkiem, ale innym adresem i w opisie wszędzie jest coś takiego jak zacytowałem. O co z tym chodzi? Teoretycznie Avast wszystkie te wyniki wyszukania uznaje za bezpieczne, ale ogólnie dziwna sprawa.

(kowgli) #2

Wpisz http://qqweqweqwe.dlaciebie.pl/ i będziesz miał to samo. Wygląda to na standardową stronę 404 jakiegoś CMSa.

Nie za bardzo rozumiem, co chodzi z pytaniem czy to coś groźnego. Mając zaktualizowaną przeglądarkę nie ma praktycznych szans, abyś się czymś zaraził po prostu wchodząc na stronę. Musiałbyś pobrać jakiś plik i go uruchomić. Zwykłe wejście na stronę nigdy nie jest groźne.

Nie wiem co Avast ma do odwiedzanych stron?

(lostek815) #3

No Avast jako program antywirusowy wyświetla mi w przeglądarce które strony są bezpieczne. Ale z drugiej strony jest to darmowa wersja, więc trzeba brać na to poprawkę. A czy nie można niczego złapać poprzez samo przekierowanie na stronę to nie wiem, ale są bardziej zaawansowane wirusy, które instalują się bez zgody użytkownika, więc i tak pewnie można.

Ale skoro mówisz, że to nic groźnego, to spoko. Choć pierwszy raz się z takim czymś spotykam, a te całe orangeit.pl też nie wygląda zbyt profesjonalnie (adres mailowy abcadmin), a wszelkie inne strony posiadające info o tej “firmie” mają inną ulicę podaną niż jest na tej stronie.

Dalej mam wątpliwości. Tym bardziej, że po kliknięciu na dowolną stronę wyszukaną w Google po wpisaniu “grape3.orangeit.pl” wyskakuje informacja “Właściciel witryny www.logicconcept.pl (przykładowo) niepoprawnie ją skonfigurował. Program Firefox nie połączył się z nią, aby chronić użytkownika przed kradzieżą informacji.” Czyli jednak pod tymi adresami jest coś nie tak. Co dziwniejsze, kiedy wyszukam w Google stronę z przykładu, to wchodzi na nią normalnie i Firefox nie blokuje… Ale kiedy wyszukuje się ona poprzez grape3.orangeit.pl, to już jest ostrzeżenie.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś jeszcze się wypowiedział na ten temat.