Zły balans słuchawek

Witam!

Mam problem ze słuchawkami, a mianowicie w prawej słuchawce słychać ciszej niż w lewej. Chciałbym się dowiedzieć, czy to da się naprawić jakimś specjalnym oprogramowaniem, czy to wina słuchawek. To są już moje 2 słuchawki z tym samym problemem.

tzn drugie słuchawki?

Na ilu sprzętach testowałeś? Mozę być tak że jeśli tylko na kompie tak się dzieje to możesz zbalansować to w ustawieniach dźwięku, ale problem może tkwi w karcie dźwiękowej i/lub jego wtyku. Czy jak poruszasz siła głosu się zmienia? Czy jak odwrócisz kanały (reverse stereo, spróbuj w jakieś grze, może pod DOSa, one miały taką opcję w setupie) to jest taki sam balans czy dokładnie odwrotny?

Jeśli to słuchawki z niższego przedziału cenowego to może być normalne, choć ja kupuję słuchawki do 30zł i są ok. Ale za to z głosnikami mam podobny problem, jest trochę inny balans - no ale nie protestuje bo je rzadko używam i wiem ile kosztowały…

To znaczy że w poprzednich słuchawkach był taki sam zły balans.

A te, które mam teraz to tracer WEGA, kosztowały 5 dych.

Dodane sobota, 11 września 2010, 08:04

Tak.

Z tego co wiem w żadnej grze którą mam nie ma takiej opcji, mógłbyś mi napisać jakąś instrukcję, czy coś w tym stylu, jak to zrobić?

Ściągnij np. http://www.bestoldgames.net/eng/old-games/blood.php, odpal setup.exe i wejdź w dźwięk, tam jest ta opcja. Potem przetestuj grę (blood.exe) z reverse stereo.

Jeśli byłby problem to odpal grę w tym - http://www.dosbox.com/download.php?main=1

A czy nie ma programów Windows do odwracania kanałów stereo?

Jeśli dźwięk byłby dokładnie odwrotnie zbalansowany, to raczej sterowniki są kopnięte, jak tak samo źle zbalansowany to raczej coś fizycznie jest uszkodzone lub na dźwiękówce - to wtedy lekka klapa będzie. Wtedy możesz sprawdzić na jakieś innej karcie dźwiękowej jak to słychać.

Nie mogłem ściągnąć, więc sprawdziłem w ffdshow, i jest ciągle taki sam balans, czyli albo co ze słuchawkami albo kartą… Sprawdzę jeszcze u kumpla, a jeśli będzie słychać tak sam to znaczy że wina słuchawek.

Kolego podłącz je pod telewizor np i będzie wiadomo czy wina słuchawek.

Podłączyłem do radia i jednak wina słuchawek. Ja nie mogę!

No dziwne taka firma i że trafiłeś 2 skopane sztuki… Jakbyś chciał wiedzieć to kupuję słuchawki w cenach 20-25zł. Teraz mam jakieś VAKOSS, przedtem jakieś na “E”. Te są głośniejsze, a tamte miały większą siłę basu. O jakości dźwięku nie będę się wypowiadał, ale ci powiem że jakość dźwięku tylko jest i nic poza tym (nie jestem człowiekiem który [ironia] rozróżnia MP3 224kbps od 320lbps [/ironia] ). Może spróbuj Verbatima, jeśli będziesz się nadal kręcił w przedziale 50zł. No i weź jakiś odtwarzacz MP3 do sklepu.