Zły dźwięk w filmie z Karty Video

Potrzebuję szybkiej pomocy! !!

Posiadam kartę video USB 2.0 High-Quality Video Creator URL tu obraz

Moim oprogramowaniem jest Ulead VideoStudio. Mam Windowsa XP. Moją kartą dźwiękową jest Realtek HD Audio ALC883.

Teraz do rzeczy :wink:

Gdy oglądam w programie obraz z TV / VHS obraz jest cudowny, a dźwięk świetny. Podczas nagrywania identyko. Po nagraniu obraz nadal jest cudowny, ale dźwięk jest jakby zmutowany, metaliczny. Co robić? :o

Przeglądałem podobne tematy , ale to nie było na mój sprzęt [-X

UWAGA: Próbowałem innymi programami - TO SAMO!!!

Proszę o szybką pomoc! !!

Naprawdę proszę o szybką pomoc… ![-o<

Nie pracowałem nigdy na takiej konfiguracji, jednak zdarzało mi się, że po digitalizacji jakiegoś materiału otrzymywałem ‘metaliczny’ dźwięk słabej jakości. Najczęstszym powodem było przypadkowe użycie zbyt dużej kompresji dźwięku, lub użycia niewłaściwego kodeka. Spróbuj znaleźć ustawienia kompresji dźwięku i zmienić je. Sprawdź też czy dobrze jest wybrane wejście którym zgrywasz. Jeśli chodzi o tą kartę dźwiękową, to wiem tylko tyle, że mój kumpel miał duży problem z panelem przednim tej karty - nie wszystko po podłączeniu mikrofonu działało jak trzeba. Pewnie wiesz też o tym ale zgrywając dźwięk z urządzenia wysokiej jakości lepiej podłączyć je do lineIN niż do wejścia na mikrofon :stuck_out_tongue: . Metaliczny dźwięk powstaje też czasem w wyniku silnego działania filtra anty szumowego, może masz coś takiego w sterownikach karty? choć raczej dotyczy on wejścia mikrofonowego. Sprawdź też które wejście masz zaznaczone w opcjach nagrywania, lepiej zaznaczyć to konkretne niż np mixedIN. Więcej nic mi nie przychodzi do głowy…

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 15:20 został dopisany post przez p0mian

…a jednak o czymś pomyślałem… profesjonalne programy do obróbki wideo “nie lubią” czasami kodeków do filmów DivX, Xvid itp. Czasami taki mały konflikt zmuszał mnie do reinstalacji programu.

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 15:22 został dopisany post przez p0mian

Z tego co napisałem obstawiam najbardziej zbyt dużą kompresję audio… napisz gdy coś osiągniesz bo jestem ciekaw :slight_smile: