Zły format plików

Witam. Mam taki problem. Niedawno przeinstalowywałem Nero 7 Premium. Po instalacji wiadomo, niektóre pliki zmieniły swój format itp. Zauwarzyłem, że pliki z przeglądarki Opery także zmieniły format. Pliki odpowiedzialne np. za hasła mają format " Film Video CD ". Jest tak z różnymi innymi plikami Opery, które normalnie powinny mieć inny format. I tu pojawia się moje pytanie. Czy stanowi to jakiś poważny problem ? Czy da się to naprawić, by pliki Opery przywróciły swój poprzedni format ? Z góry dziękuję :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Format tych plików wcale się nie zmienił. Tylko pliki o rozszerzeniu np. .dat są teraz rozpoznawane jako filmy i z automatu mają dołożoną “filmową” ikonkę. Rozszerzenie .dat oznacza wiele przeróżnych typów plików a wśród nich są np. filmy. Taki urok rozpoznawania typu pliku po jego rozszerzeniu.

W skrócie - zmieniła się tylko ich ikona i został przypisany jakiś program do ich otwarcia.

Jeśli nie są to pliki, w które chcesz klikać i otwierać, tylko jakieś wewnętrzne pliki Opery to nie ma się co tym przejmować. Jeśli chcesz je klikać i otwierać w wybranym przez Ciebie programie to musisz to zmienić: prawym przyciskiem myszy na pliku>właściwości>otwieranie za pomocą:zmień i wybierasz pożądany przez ciebie program (zaznaczasz “ptaszka” przy “zawsze używaj wybranego programu do otwierania…”).

Albo skoro Nero “ukradło” ci skojarzenia z plikami, to w opcjach Nero możesz poszukać opcji skojarzeń i odznaczyć typy plików, które ci “ukradł”.