Zły kontrast filmów YouTube na pełnym ekranie


(Rwasowski) #1

Witam. Mam problem z poprawnym wyświetlaniem obrazu w serwisie YouTube na pełnym ekranie. W opcji wyświetlania w normalnym oknie oraz powiększonym obraz jest normalny, zaś po przejściu na pełny ekran psuje się kontrast. Wygląda to w każdym wideo mniej więcej tak:

Posiadam najnowszą wersję Firefoxa 22.0, najnowszą wersję Flash Player 11.7.700.202. Karta graficzna to zintegrowany Intel HD Graphics z najnowszymi sterownikami, a system to Windows 7 64-bit ze wszystkimi aktualizacjami. Na takiej samej konfiguracji oprogramowania na komputerze stacjonarnym u brata problem nie występuje.

Problem ten pojawia się tylko przy filmach odtwarzanych na pełnym ekranie z YouTube i tylko z tego serwisu. Inne jak LiveLeak czy Vimeo nie sprawiają tego problemu. Odtwarzanie filmów z plików avi, mkv i innych poprzez odtwarzacz BESTplayer, WMP czy jakikolwiek inny na pełnym ekranie również nie powoduje zmian co do oryginału.

Proszę o pomoc, gdyż oglądanie filmików nie na pełnym ekranie jest mało zadowalające przy obecnie jakości obrazu.


(CHUDYxp) #2

Podejrzane czasami YT sam nie zmienia jakości np na HD podczas pełnego ekranu albo monitor nie zmienia trybu wyświetlania ??


(Rwasowski) #3

Nie. Problem występuje w każdej z dostępnych rozdzielczości i tylko na YouTube. Próbowałem skorzystać z odtwarzania wideo HTML5 ale efekt jest taki sam. Nie mam pojęcia od czego to zależy a kolory są tak strasznie zmienione, że nic nie da się oglądać. Działa tak niezależnie od przeglądarki.

Dodane 28.06.2013 (Pt) 17:13

Czy ktoś mógłby mi udzielić jakieś podpowiedzi na ten temat? Zmiana przeglądarki ani aktualizacja Flash Playera nic nie daje.


(Adrianoxr12) #4

Witam! Spróbuj zrobić coś takiego:

  1. Wejdź na youtube i włącz byle jaki film.

  2. Na filmiku kliknij prawym myszy i wybierz ustawienia.

  3. W ustawieniach wyłącz przyśpieszanie dźwiękowe i odśwież stronę.

Daj znać czy pomogło :smiley: