Zły obraz windows 10

Witam forumowiczów dobreprogramy.pl

U znajomego w laptopie na windows 10 pojawiają się specyficzne błędy podczas uruchamiania programów typu roblox, word, onedrive i innych programów o tytułach zawierających w komunikacie “zły obraz” . Dysk czasami też potrafi osiągnąć 100 % użycia. Podejrzewam jakieś złośliwe oprogramowanie. Przesyłam skany z frst’a :

Addition.txt (32,1 KB) FRST.txt (45,8 KB)

Liczę na waszą skuteczną pomoc.

Analizę logów przeprowadzi Ci jeden z ekspertów tego działu.

Z mojej strony, jeśli chodzi o samą naprawę obrazu systemu, to może pomóc taka operacja:

Otwórz okno Wiersza Poleceń, jako administrator i wpisz polecenie:
DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Jeśli to nie pomoże, włóż nośnik z instalatorem Twojego systemu Windows 10 do napędu i wpisz w Wierszu Poleceń:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:wim:X:\Sources\install.wim:1 /limitaccess

( X - to litera napędu z nośnikiem systemu)

Na zakończenie powyższych operacji otwórz okno apletu „Uruchom” i wpisz:
sfc /scannow

1 polubienie

Witaj @ElGrzelo na Forum DobreProgramy

Wykonaj poniższe instrukcje, aby oczyścić komputer.

  1. Odinstaluj Avast tym narzędziem. Może być konieczny restart komputera.
  2. Odinstaluj McAfee tym narzędziem. Może być konieczny restart komputera.
  3. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\piotr\Downloads
    fixlist.txt (4,6 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  4. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  5. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  6. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść, wklej plik wynikowy.
2 polubienia

Pierwszy sposób zatrzymuje się w połowie, a do drugiego brakuje mi nośnika, bo sprzedawca nie dołączył płyty. Spróbuję pobrać od producenta i nagrać na pendrive.

Podczas dezinstalacji Avastu pojawia się komunikat ze ‘’ złym obrazem ", a przy McAfee komunikat z niekompletną dezinstalacją z wglądem do raportu, którego nie da się zobaczyć. Trzeciego punktu nie zaczynałem, bo rozumiem, że muszę wykonać te pierwsze.

Domyślałem się, że tak wyjdzie. To dowód na poważne uszkodzenie obrazu systemu. Faktycznie pozostaje Ci skorzystać z porad @iJuliusz, ale skończy się to pewnie reinstalacją systemu.

1 polubienie

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:wim:X:\Sources\install.wim:1 /limitaccess

Rozumiem, że mogę uźyć w tym poleceniu nośnik pendrive’a?

Obojętnie na czym jest instalator, płyta ,pen. Ma być bootowalny

Napotkałem ten sam błąd w drugiej metodzie. Czy spróbować punktu 3 z instrukcji iJuliusza z FRSTem? Nie chciałbym robić reinstalacji systemu, ale jeśli nie ma innego pomysłu, będę zmuszony,

Polecenia @iJuliusz wykonuj niezależnie od tego co ja proponowałem, a co miało na celu tylko naprawę obrazu systemu. Niestety, bez powodzenia.

Zrób świeży skan FRST
Może dowiemy się czegoś więcej.

STOP. Zacznij od nowa.

Co dla ciebie oznacza zły obraz

Panowie ale jakoś żaden program nigdy mi nie komunikował o złym obrazie
A co do dism to poleceń dotyczących Windows Image jest sporo,. Jedne online a inne offline

Postanowiłem, że zrobię reinstall systemu i teraz normalnie mogę korzystać z programów, do tej pory się nic nie wysypywało.