Zły odbiór internetu z routera Tenda AC6

Witam mam problem z internetem muszę restartować router by internet wrócił nie wiem czy to wina routera czy dostawcy restartować muszę gdy router pracuje 30 min bądź więcej czas działania bez konieczności restartu jest bardzo zróżnicowany
Router który posiadam to Tenda ac6 instalacja radiowa antena mikrotik modelu nie znam dostawca skorpion komputer

Wepnij się kompem bezpośrednio do anteny pomijając router. Jak będzie OK przyczyną będzie router (sprzęt lub konfiguracja)

Nie mama jak się podłączyć bo router jest w innym miejscu niż mam kompa

To jest twój router, czy router dostarczony przez dostawcę? Znasz hasło do panelu sterowania?

Mój router

A przed routerem jakie jest urządzenie ? Czy dostawca dostarczył jakiś modem czy tylko kabel do lokalu gdzie podłączasz swój router ? Jeżeli nie ma innego modemu niż router Tenda to kabel, który wpinasz w WAN w routerze podłącz do karty sieciowej komputera i uruchom go ponownie. Sprawdź jak działa internet. Jeśli dobrze to rozwiązanie jest takie, że robisz reset routera do ustawień fabrycznych i całą konfigurację od nowa. Możesz też sprawdzić na stronie producenta czy jest aktualizacja firmware. Jeśli jest to zaleca się ją zainstalować w routerze. Jeżeli nie nastąpi poprawa działania internetu to wina może leżeć w połączeniu WIFI. Musisz dokładnie sprawdzić gdzie leży problem.

Instalacja radiowa na zewnątrz bloku jest antena idzie kabel do rutera ruter poprzedza kabel zasilający antenę jasna część wpinam do routera drugą do kabla od anteny a trzecia od zasilacza anteny

Wepnij zasilanie do anteny i dalej kabel, który normalnie wpinasz w port WAN routera podłącz do karty sieciowej komputera. Uruchom ponownie komputer i sprawdź jak działa internet. To będzie pierwszy krok do diagnozy problemu.

No to pozostaje tylko update firmware lub wymiana routera (ewentualnie gwarancja, lub czekanie aż producent naprawi).