Zmałanie hasła do systemu - w logowaniu

Jak w temacie mam mały problem. Kolega załorzył hasło i… zapomniał. Szukałem czegoś jak “uniwersalne hasła do systemu” ale wszędzie pisało, że to tylko plotki. Szukając dalej znalazłem sposób:

(znalezione na jednym z forów)

Czy ktoś wie czy to działa ? I może jakiś bardziej szczegółowy opis( jak wyciągnąć ten plik za pomocą Live CD i skąd je wziąć)

I jeszcze jedna sprawa - jeśli przyniose jego dysk do siebie i podłączę go jako slave to czy będę miał dostęp do jego danych - a dokładniej do tego configu ?

EDIT

Teraz wpadłem na inny pomysł - może da się podmienić config? Tylko nie wiem czy będę dał radę, bo to plik systemowy, a jego chyba się nie da podmienić.

do takich celów służy ophrack live cd. Waży ok 200 MB. Odpalasz kompa z płyty i zaznaczasz z którego dysku ma wyciągnąć hasło. Pokaże ci nazwę użytkownika i hasło. Wystarczy trochę poczekać.

Witam!

Co do płytki LiveCD to nie wiem czy to będzie możliwe, sam mam LiveCD Mandrivy i gdy się włączy nie wykrywa żadnej partycji.

Wydaje mi się że Linux może nie wykrywać partycji od Windowsa.

kuba poszukaj czegoś o Ophrack Live CD to się dowiesz. Sprawdziłem na sobie.

Lepiej nie kombinuj z plikiem SAM. Chyba, że masz pod ręką aktualny backup danych i systemu, bo możesz skończyć formatem i reinstalacją :slight_smile:

Spróbuj lepiej tego -> http://www.d–b.webpark.pl/dreampackpl.htm

Przy pomocy tego programiku bezboleśnie i w miarę szybko zalogujesz się do systemu pomijając fazę logowania (podawanie nazwy użytkownika i hasła) i będziesz mógł zmienić stare (to zapomniane) hasło na nowe.

P.S. A zanim co - spróbuj jeszcze zalogować się na konto o nazwie Administrator. Jak znam życie to pewnie ma (niestety!) puste hasło, wystarczy “klepnąć” Enter.

@Mario115 ja nie pisałem o programie Ophrack Live CD, tylko o Mandriva LiveCD. :wink:

heh fakt :stuck_out_tongue: był ten administator :slight_smile: już wszystko działa . Dzięki za pomoc.

Temat do usunięcia.