Zmana klucza a KeyUpdateTool

Witam, do drugiego komputera (2) zakupiłem licencjonowane WinXP Prof i postanowiłem swój klucz (komputer 1) przenieść na drugi komputer a z nowego na mój. Taka zamiana po między komputerami, ale bez ponownej instalacji. Sens to ma taki że aktualnie zakupiony może być upgradowany promocyjną Vista (komputer zakupiony po 25.11.2006). Niestety próba podmiany numeru programem KeyUpdateTool kończy się komunikatem The new product key you are using to update has been previously used already in use. Jak “wcisnąć” nowy numer aby uzyskać mozliwość aktywacji czy to online czy przez telefon ? Pozdrawiam.

  1. Start-> uruchom-> regedit

usuń całe dane z klucz OOBETimer

  1. start-> uruchom-> windows\system32\oobe\msoobe.exe /a

  2. Aktywacje za pomocą telefonu

  3. Zmień klucz produktu

  4. Aktualizuj

  5. Reset kompa

  6. start-> uruchom-> windows\system32\oobe\msoobe.exe /a

  7. OK

Niestety z klucza rejestru Wpaevents wywaliłem wszystko za wyjątkiem defaulta, uruchomiłem msoobe.exe /a - pointer pokręcił się jakby cos robił, ale nowe okno nie otworzyło się, po restarcie usuniety wpis odpowiadajacy za potwierdzenie aktywacji jest “cały i zdrowy” …

czy problem rozwiązany :?:

Tak, niestety w sposób radykalny - reinstalacja->telefon do MS->klucz …

Dziś powtórka z rozrywki z Office … Podsumowując:

  • KeyUpdateTool jeżeli stwierdzi że nowy klucz jest z jakiś przyczyn “konfliktowy” nie robi nic zamiast podmienić stary i odesłać do serwisu telefonicznego,

  • wycięcie stringu w rejestrach również zawodne, po restarcie wpisy odtwarzają się same.

Może nikt w MS nie przewidział zamiany legalnych kluczy między komputerami ? na szczęście pozostaje telefon i profesjonalna i szybka obsługa.

Dzisiaj rozwiązałem ten problem w sposób mniej radykalny.

Okno Microsoft Out of Box Experience ( msoobe.exe ) nie otwiera się w przypadku, gdy system był wcześniej crackowany (wywalanie ostrzeżeń WGA, aktywacja na nielegalny klucz etc.).

Łatwo to sprawdzić we właściwościach pliku:

%systemroot%\system32\licdll.dll

  • w zakładce Wersja , pole Pozostałe informacje o wersji będzie miało np. nazwę Cracked , albo dostawca nie będzie się zgadzał (będzie inny niż m$).

Aby cieszyć się działającą aktywacją systemu należy przywrócić oryginał (z pliku licdll.bak - jeśli takowy posiadamy - nie zawsze działa).

Wykonujemy następujące czynności:

  • wkładamy do napędu płytę z XPkiem

  • włazimy do katalogu i386

  • kopiujemy plik LICDLL.DL_ na pulpit, czy gdzie popadnie.

  • zmieniamy mu rozszerzenie na .cab

  • rozpakowujemy (WinRAR potrafi), czego wynikiem jest plik… licdll.dll

  • podmieniamy plik %systemroot%\system32\licdll.dll na ten rozpakowany… powinno się dać, bo cracki (przez które musimy przechodzić tę procedurę) blokują ten .dll, ale…

  • jeśli się nie da, to robimy to w trybie awaryjnym (opcja niepolecana), albo korzystamy z xp-AntiSpy.exe (jeśli nie mamy, to stfw) i deaktywujemy tę bibliotekę (ten dll - jest na dole listy)

  • final… odpalamy %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a (a jak nadal nie działa, to manewr z CD XP i plikiem .cab wykonujemy dla MSOOBE.EX_ ).

Trochę się nagooglałem za rozwiązaniem problemu i doszedłem do starego wniosku: chcesz coś mieć zrobione dobrze, to zrób to sam.

Mam nadzieję, że inni szukając trafią tutaj.

pzdr

tuwXyz