Zmapowany dysk "nie zapisuje" plików na serwer


(Ppowchowicz) #1

Witam,

 

zapisuje plik na zmapowany dysk i zamykam kompa. Następnie otwieram tego dysk, a plików nie ma. Co się dzieje? Czy za szybko zamykam komputer i plik nie jest w stanie się tak szybko zapisać??


(bachus) #2
  1. W miarę możliwości pisz ze znakami diakrytycznymi - bardzo ciężko zrozumieć co masz na myśli

  2. Warto podać co jest systemem klienckim, jaki serwer, czy sieć lokalna itd. (powodów może być dużo - począwszy od ‘offline files’ w środowisku Windows po inne problemy).


(Ppowchowicz) #3

System kliencki to Win7. Problem dzieje się na połączeniu lokalnym. Wczoraj utworzyłem plik tekstowy, wrzuciłem go na dysk, dzisiaj na innym kompie go nie było. Oczywiście wszystko dzieje się w sieci lokalnej


(bachus) #4

 

  • czy jest dostępny na Twoim komputerze?

  • czy jak włączysz swój komputer to po czasie pojawi się na serwerze?


(Ppowchowicz) #5
  • na komputerze na którym utworzyłem plik tak.

  • dokładnie…pojawi się


(bachus) #6

To Twoja sieć? Jedynie co mi się kojarzy, to dysk sieciowy jest zaznaczony do pracy z offline files:

http://sportstoday.us/image/082013/Managing%20Offline%20Files_2.jpg

Przejdź do ostatniej zakładki (Manage offline files) , Mapped Network Drives i zobacz, czy pojawi się tam Twój dysk sieciowy, albo serwer. Jeżeli tak, to zmień na np. minutę (standardowo jest 5 minut, jeżeli nie zostało skonfigurowane w GPO):

http://www.7tutorials.com/files/img/sync_center_basics/ss8.png

 

p.s. nie mam pod ręką Windowsa 7PL, żeby dokładnie Cię pokierować, ale sobie poradzisz :wink:

 

W skrócie - mechanizm offline files to taki ficzer Windowsa, który umożliwia pracę na plikach serwera bez połączenia z nim (komputer może być odpięty całkowicie od sieci). Stacja robocza sobie robi kopię (cache…) udziału sieciowego i co 5 minut (domyślnie, można zmiejszyć do minuty a dodatkowe opcje konfiguracji dostępne są z poziomu GPO) sprawdza, czy serwer jest dostępny. Jeżeli nie jest (np. problem z siecią) przełącza się na pracę z cache i dopiero znowu po 5 minutach sprawdzi, czy serwer jest dostępny. Jeżeli jest dostępny, to synchronizuje zmiany.

Mechanizm jest mało lubiaany i niedoceniony, ale w niektórych sytuacjach niezastąpiony (np. przy przekierowanych folderach stacji roboczej takich jak Desktop/My Documents etc. na serwer i gdy np. pada połączenie z serwerem, to użytkownik nadal może pracować).

 

Tu masz dokładną konfigurację z wyjaśnieniem: https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc759721%28v=ws.10%29.aspx