Zmiana 7 na 10 czy warto to robić?

Witam

 

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi na ekranie reklama żeby zmienić mój windows 7 na 10.

 

Mam do was pytanie czy warto to zmienić czy nie?

Dodam że mam w telefonie windows 8,1 i na laptopie 8,1 i bardzo nie lubie tego systemu bo nie wiem gdzie co jest.

Zaczynałem z komputerem na XP potem Vista i teraz mam 7 na stacjonarnym , bo ten jest mój nowy komp.Mam go około pół roku (ciężko było znaleźć windows7)

 

Z góry dzięki za wasze opinie i uwagi :smiley:

W sumie ciekawe pytanie, warte zastanowienia - system wydany ponad miesiąc temu a nie ma o nim żadnej dyskusji, żadnej wzmianki na portalu…

[update] a jednak coś wspomniano, nawet pod artykułami pojawiają się komentarze: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

Patrząc na ilość baboli w dziale Windows 10 - na razie nie warto.

Co do GUI - potestuj 10 na wirtualnej maszynie. Moim zdaniem jest lepiej niż w Win 8, ale na fizycznych maszynach zostaję przy Win 7 / 2008. Jedyne do czego win 10 jest niezbędny to obsługa DirectX 12 (a i to z odpowiednią kartą / procesorem).

To nie takie drastyczne zmiany jak z Win7 > Win8. Idzie się przyzwyczaić. Poza tym stare elementy interfejsu istnieją, ale są ukryte, a domyślne są te nowe, które w gruncie rzeczy są lepiej zbudowane (np. panel sterowania - wszystkie panele idzie intuicyjnie odnaleźć, w poprzednich wersjach Windowsa musiałem wpisywać w wyszukiwarkę).

 

Łatwo jest się przyzwyczaić, no i polecam przesiadkę, chociażby ze względu na DX12.

No to też dodam coś od siebie - GUI nie jest wcale takie złe. Ja jednak nie polecam jeszcze przesiadki, za dużo niedomówień z tym systemem. Zrób rezerwacje, zaczekaj - masz rok na darmowe przejście z W7/W8.x.

 

Bo… ?

Jakie masz doświadczenie z używania dx12 ? Żadnego, a pierwszą grę która wykorzysta nowe funkcje dx12 to może zobaczysz za rok.

A ja proponuję spróbować…to nie boli…być może spodoba się. Ja używam miesiąc i jestem zadowolony.

Zanim podejmiesz decyzję, poczytaj więcej o Windows 10.

 

Np. w Dobrych Programach:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

Warto poczekać z 2 miesiące. Jaką wersje 7 posiadasz? Jeśli pro to będziesz w lepszej sytuacji bo będziesz mógł bardziej kontrolować aktualizacje (czyli odroczyć instalację na x dni).

Warto nie warto, ile osób tyle opinii. Ja np. zostaję na sprawdzonym systemie Windows 7 ponieważ  Windows 10 z mojego punktu widzenia nie oferuje niczego co mogłoby mnie skłonić do migracji na nowszy system.

Pobierz sobie wersję testową (chyba jest już dostępna) zainstaluj i sam się przekonaj czy Windows 10 będzie dla ciebie odpowiedni.

Pierwsze gry w pełni pisane pod DX 12 zobaczymy najwcześniej za rok. Wcześniej pojawią się tytuły wykorzystujące jedynie niektóre funkcje tych bibliotek, ale na pewno będzie tam wielki znaczek DX12.

Mam Windows 7 home premium.

I z tego co od was się dowiedziałem to powinienem jeszcze poczekać i zostać przy tej wersji co mam.

A gdzie mogę dostać taką wersje testową?

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Windows 10 wcale nie jest aż tak wydajniejsze po prostu ma wyłączone domyślnie usugi które można równie dobrze wyłączyć w Windowsie 7

i po skopaniu w7 możemy do fajnego stanu doprowadzić system bez tych nowych dziadost które nam dodają w windowsie 10

 

Kafelki… można wyłączyć ale po co nam to wogóle dobre to na tablety i inne dotykowe ekraniki na stacjonalny jest to tylko fanowskie i nie praktyczne…

Chcesz Kafeki w windowsie 7 zwiększ sobie ikony na kolosalny rozmiar :stuck_out_tongue:

 

Pozatym z pare miechów jak nie pół roku minie zanim tak naprawde napiszą stabilne programy pod nowy system…

Ale to co W10 odwala za polityke to już bije totalnie w oczy…

Gdyby nie to że pod nowe podzespoły nie piszą sterowników pod starsze systemy to bym siedział do dziś na XP…

Firmy produkujące zabezpieczenia antywirusowe zarabiają, ponieważ ludzie nie myślą co robią w internecie, klikając i pobierając co popadnie, oraz pracując na kontach administratora. 

 

 

Łatki czasami powodują u niektórych różne problemy, to jest fakt. Natomiast nie instalowanie ich jest głupotą, gdyż tylko zmniejszamy poziom bezpieczeństwa średnio bezpiecznego systemu. 

mnie jedno martwi w win 10 postawowa wersja - brak wyłączenia update i wybieranie  aktulizacji jakie mają się zainstalowac.

To jest niestety minus postawowej wersji.

Bo jak by był problem z update tak jak w win 7 jaki mam to by pozerało ram i obciązalo procesor.

Sam microsoft mnie skłonił zebym nie pobierał win 10 :slight_smile:

nie warto. Po co się męczyć z niedoróbkami Microsoftu czy brakiem wsparcia innych firm dla win10.

A ja kilka godzin po wydaniu oficjalnym Windows 10 się na niego przesiadłem.

Ani razu nie miałem błędów z aktualizacjami czy sterownikami.

Błędy u mnie nie występują.

Moim zdaniem mogę polecić ten system.

A i jeśli czytacie te artykuły o naruszeniach prywatności itd. To radzę samemu niektóre dokumenty przeczytać niż iść za chaosem Windows 10.

Jeśli dysk C nie będzie się tak szybko zapychał jak u mnie w 7 to na pewno lepsza będzie 10. Ważne też żeby szybko chodził, ciekawi mnie jak to jest z aktualizacją dla pirackich systemów? Będzie można zaktualizować do 10, albo dokupic jakąś licencje?

W mojej ocenie 7-ka jest lepsza, 10-ka ma za dużo badziewi, które służą do śledzenia użytkownika.