Zmiana 7 na 10 czy warto to robić?

(tomasko) #1

Witam

Od jakiegoś czasu wyskakuje mi na ekranie reklama żeby zmienić mój windows 7 na 10.

Mam do was pytanie czy warto to zmienić czy nie?

Dodam że mam w telefonie windows 8,1 i na laptopie 8,1 i bardzo nie lubie tego systemu bo nie wiem gdzie co jest.

Zaczynałem z komputerem na XP potem Vista i teraz mam 7 na stacjonarnym , bo ten jest mój nowy komp.Mam go około pół roku (ciężko było znaleźć windows7)

Z góry dzięki za wasze opinie i uwagi :smiley:

(bachus) #2

W sumie ciekawe pytanie, warte zastanowienia - system wydany ponad miesiąc temu a nie ma o nim żadnej dyskusji, żadnej wzmianki na portalu…

[update] a jednak coś wspomniano, nawet pod artykułami pojawiają się komentarze: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

(drunkula) #3

Patrząc na ilość baboli w dziale Windows 10 - na razie nie warto.

Co do GUI - potestuj 10 na wirtualnej maszynie. Moim zdaniem jest lepiej niż w Win 8, ale na fizycznych maszynach zostaję przy Win 7 / 2008. Jedyne do czego win 10 jest niezbędny to obsługa DirectX 12 (a i to z odpowiednią kartą / procesorem).

(Ninertominer) #4

To nie takie drastyczne zmiany jak z Win7 > Win8. Idzie się przyzwyczaić. Poza tym stare elementy interfejsu istnieją, ale są ukryte, a domyślne są te nowe, które w gruncie rzeczy są lepiej zbudowane (np. panel sterowania - wszystkie panele idzie intuicyjnie odnaleźć, w poprzednich wersjach Windowsa musiałem wpisywać w wyszukiwarkę).

Łatwo jest się przyzwyczaić, no i polecam przesiadkę, chociażby ze względu na DX12.

(bachus) #5

No to też dodam coś od siebie - GUI nie jest wcale takie złe. Ja jednak nie polecam jeszcze przesiadki, za dużo niedomówień z tym systemem. Zrób rezerwacje, zaczekaj - masz rok na darmowe przejście z W7/W8.x.

(system) #6

Bo… ?

Jakie masz doświadczenie z używania dx12 ? Żadnego, a pierwszą grę która wykorzysta nowe funkcje dx12 to może zobaczysz za rok.

(karwan00) #7

A ja proponuję spróbować…to nie boli…być może spodoba się. Ja używam miesiąc i jestem zadowolony.

(zbigg47) #8

Zanim podejmiesz decyzję, poczytaj więcej o Windows 10.

Np. w Dobrych Programach:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

(I727853) #9

Warto poczekać z 2 miesiące. Jaką wersje 7 posiadasz? Jeśli pro to będziesz w lepszej sytuacji bo będziesz mógł bardziej kontrolować aktualizacje (czyli odroczyć instalację na x dni).

(rgabrysiak) #10

Warto nie warto, ile osób tyle opinii. Ja np. zostaję na sprawdzonym systemie Windows 7 ponieważ  Windows 10 z mojego punktu widzenia nie oferuje niczego co mogłoby mnie skłonić do migracji na nowszy system.

Pobierz sobie wersję testową (chyba jest już dostępna) zainstaluj i sam się przekonaj czy Windows 10 będzie dla ciebie odpowiedni.

(Odyniec_Stary) #11

Pierwsze gry w pełni pisane pod DX 12 zobaczymy najwcześniej za rok. Wcześniej pojawią się tytuły wykorzystujące jedynie niektóre funkcje tych bibliotek, ale na pewno będzie tam wielki znaczek DX12.

(tomasko) #12

Mam Windows 7 home premium.

I z tego co od was się dowiedziałem to powinienem jeszcze poczekać i zostać przy tej wersji co mam.

A gdzie mogę dostać taką wersje testową?

(rgabrysiak) #13

https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

(Quassar) #14

Windows 10 wcale nie jest aż tak wydajniejsze po prostu ma wyłączone domyślnie usugi które można równie dobrze wyłączyć w Windowsie 7

i po skopaniu w7 możemy do fajnego stanu doprowadzić system bez tych nowych dziadost które nam dodają w windowsie 10

Kafelki… można wyłączyć ale po co nam to wogóle dobre to na tablety i inne dotykowe ekraniki na stacjonalny jest to tylko fanowskie i nie praktyczne…

Chcesz Kafeki w windowsie 7 zwiększ sobie ikony na kolosalny rozmiar :stuck_out_tongue:

Pozatym z pare miechów jak nie pół roku minie zanim tak naprawde napiszą stabilne programy pod nowy system…

Ale to co W10 odwala za polityke to już bije totalnie w oczy…

Gdyby nie to że pod nowe podzespoły nie piszą sterowników pod starsze systemy to bym siedział do dziś na XP…

(Odyniec_Stary) #15

Firmy produkujące zabezpieczenia antywirusowe zarabiają, ponieważ ludzie nie myślą co robią w internecie, klikając i pobierając co popadnie, oraz pracując na kontach administratora. 

Łatki czasami powodują u niektórych różne problemy, to jest fakt. Natomiast nie instalowanie ich jest głupotą, gdyż tylko zmniejszamy poziom bezpieczeństwa średnio bezpiecznego systemu. 

(piter88) #16

mnie jedno martwi w win 10 postawowa wersja - brak wyłączenia update i wybieranie  aktulizacji jakie mają się zainstalowac.

To jest niestety minus postawowej wersji.

Bo jak by był problem z update tak jak w win 7 jaki mam to by pozerało ram i obciązalo procesor.

Sam microsoft mnie skłonił zebym nie pobierał win 10 :slight_smile:

(Kociomisio) #17

nie warto. Po co się męczyć z niedoróbkami Microsoftu czy brakiem wsparcia innych firm dla win10.

(LosTigeros) #18

A ja kilka godzin po wydaniu oficjalnym Windows 10 się na niego przesiadłem.

Ani razu nie miałem błędów z aktualizacjami czy sterownikami.

Błędy u mnie nie występują.

Moim zdaniem mogę polecić ten system.

A i jeśli czytacie te artykuły o naruszeniach prywatności itd. To radzę samemu niektóre dokumenty przeczytać niż iść za chaosem Windows 10.

(Johnnorton) #19

Jeśli dysk C nie będzie się tak szybko zapychał jak u mnie w 7 to na pewno lepsza będzie 10. Ważne też żeby szybko chodził, ciekawi mnie jak to jest z aktualizacją dla pirackich systemów? Będzie można zaktualizować do 10, albo dokupic jakąś licencje?

(Tvloip) #20

W mojej ocenie 7-ka jest lepsza, 10-ka ma za dużo badziewi, które służą do śledzenia użytkownika.