Zmiana adresu IP - czy możliwe?

Witam serdecznie forumowiczów!! Mam pytanie za 100 punktów , otóż posiadam internet z Vectry ( łącze się poprzez modem ) , do modemu mam podłączony router TP -LINK WR 340G i chciałbym zmienić adres ip czy będzie to fizycznie możliwe ?

Zależy mi na zmianie ip ponieważ jestem zbanowany w pewnej grze i tylko zmiana pozwoli mi dalej egzystować w tej grze . Jestem laikiem w tych sprawach więc proszę krok po kroku wyjaśnić mi jak to zrobić w setupie routera .

Pozdrawiam i liczę że i tym razem pomożecie .

http://www.ekspert.pl/p/zmiana-ip-modemu-kablowego-398

Zbytnio mi to nie pomogło ale dzięki .

U mnie (też kablówka) wygląda to tak, że IP mam zmienny, ale np. od 3 miesięcy mam ten sam numer, bo (cyt. z infolinii) “numery IP zmieniają się tylko wtedy gdy jest taka potrzeba, zależy to również od zapotrzebowania na nowe IP w danym obszarze sieci”.

Restarty, resety modemu kablowego nie pomagają, także przypuszczam, że nie ma takiej możliwości, przynajmniej po stronie abonenta.

Możesz najwyżej prosić operatora o wymuszenie takiej zmiany (o ile to w ogóle możliwe), albo grać przez jakieś proxy etc.

W linku podanym przeze mnie, wyżej pisze jak wół:

Więc chyba jasne, że zmiana IP przez Ciebie jest niemożliwa. Wydaję mi się, że temat wyczerpany. Pytałeś:

Odp.

NIE

Ja mam w Multimedia Polska, a jak chcę zmienić IP korzystam z opcji “MAC Clone” w moim routerze, ewentualnie w karcie sieciowej jeżeli ktoś ma podpięty modem bezpośrednio do karty sieciowej. Cały sekret w tym by zmienić sprzętowy adres karty sieciowej/routera na inny (MAC).