Zmiana adresu IP w UPC

WItam!

Krótko opiszę swój problem. Od bardzo długiego czasu nie zmienia mi się adres IP. Nie zwracałem na to uwagi, ale ostatnio złapałem jakiegoś wirusa i zacząłem dostawać wiadomości od firewalla o zablokowanych atakach na mój komputer. Wirus został usunięty, ale wciąż są te komunikaty. Dlatego chciałem się spytać, w jaki sposób można owy adres zmienić. Zostawiłem modem włączony na 2 dni i 2 noce :slight_smile: bo podobno dzierżawa adresu trwa 48 godzin, ale mimo to adres się nie zmienił. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam.

Adres w UPC jest zmienny przyznawany dynamicznie i nie masz żadnego wpływu na to czy przy odnawianiu dostaniesz nowy czy taki sam.

Poza tym jak zostawiasz modem włączony to są większe szanse że dostaniesz ten sam natomiast jak pozostawisz go dłużej wyłączonego to po wygaśnięciu twojej dzierżawy jest szansa że ten twój ip zostanie przypisany komu innemu gdy będzie on odnawiał dzierżawę ale jak już napisałem to w zasadzie nie masz na to wpływu.

Za to możesz się dodatkowo zabezpieczyć przed atakami kupując jakiś dobry router z własnym firewallem (jakby co to mam taki do sprzedania).

Czyli muszę wyłączyć modem na co najmniej 48 godzin, tak? Generalnie gdy codziennie go wyłączam wieczorem to dzierżawa się odnawia i mam cały czas ten sam adres.

Tak, ale chodzi mi o całkowite wyłączenie go z prądu (nie jedynie przyciskiem na modemie o ile posiada on takowy), właściwie to jak dobrze trafisz to może ci wystarczyć wyłączenie go na kilka minut ale to jest loteria.