Zmiana Adresu IP

Witam,

Z tego co widzę, to stałe IP oferują jako dodatkową usługę, dodatkowo płatną. Sprawdź w umowie jak masz, bo czasami monterzy/przedstawiciele handlowi potrafią zaznaczyć pewne opcje, licząc na to, że klient i tak nie czyta umów lub nie przyuważy. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem. Chyba, że u nich stałem IP oznacza permanentną rezerwację adresu, to znaczy, że nie ma okresu dzierżawy i zawsze będziesz miał ten sam adres, choćbyś stanął na rzęsach. Jeśli IP się zmienia, okres dzierżawy może wynosić 24h, a może 72h lub więcej. Zobacz jaki masz czas dzierżawy adresu i wyłącz modem na ten okres (możesz to zrobić na godzinę przed zakończeniem dzierżawy). Musisz wyłączyć, bo modem poprosi o ten sam adres, więc tu musisz odczekać z godzinkę lub dwie, aby inny host dostał ten adres, bo możesz dostać ten sam, wówczas twój modem uzyska inny adres.

mam niedyskretne pytanie, dlaczego chcesz zmienić ip?

dostawcy internetu, również kablowek, zmieniają ip przeważnie raz na 24h, ale bywa, ze zmiany nie ma przez weekend, przez tydzień, mimo ze w umowie jest ip zmienny dynamicznie.

Pozycjonuję strony i jest mi to potrzebne. Niestety mój dostawca nei zmienia, wstając rano za kazdym razem mam ten sam adres IP.

 

Jak wspominałe, adres IP mi się zmienił jak wyjechałem, i wtyczki były wyciągnięte.

 

A gdzie moe sprawdzić jaki jest czas do zakończenia dzierżawy ?

panel sterowania-centrum sieci–zmien ustawienia karty sieciowej-stan polaczenia sieciowego-szczegoly

Dzierżawa uzyskana: 17 czerwca 2014 04:46:39

Zmiana odbywa się po zakończeniu dzierżawy. To nie jest tak, że dostawca zmienia sobie dowolnie IP (pomijam tam DSLki, choć i w DSL można mieć stałe IP, gdzie IP zmienia się przy każdej synchronizacji), protokół DHCP działa w taki, a nie inny sposób. Host zawsze prosi o ostatnio otrzymany adres IP i DHCP przeważnie go przypisuje. Zapytanie zawsze idzie wcześniej, niż wygasa dzierżawa, więc inny host nie otrzyma proszonego IP. Jeśli host jest wyłączony i dzierżawa wygasa, inny host może uzyskać te IP, wówczas dostajemy inne IP, bo tamt zostało przyznane innemu hostowi. Dlatego po wyłaczeniu modemu na 2 dni uzyskuje się inne IP. Ja np. mam włączony modem 24h (internet w UPC) i mam ten sam adres IP, bo on się odnawia na zasadzie, o której pisałem. Moja dziewczyna ma wszystko podłączone pod jedną listwę, którą zawsze wyłącza, więc modem ma również wyłączony (też korzysta z internetu w UPC) i za każdym razem ma inne IP (irytuje mnie to nawet czasami, bo nie mogę zdalnie aktualizować jej systemu).

Jeśli to jest tylko modem, to jak pisał kolega wyżej. Jeśli router z modemem, to musisz zalogować się do panelu.

Dzierżawa akurat kończy mi się o 8:41, więć wyłączyłem teraz modem i DSL.

 

Rozumiem, że wystarczy odłączyć wtyczki z gniazdka, i odczekać te kilkanaście minut ?

tak jak napisałem wyżej, odnawia się na tym samym ip

zadzwon do swego boa, może tobie zmienia / chyba ze sa negatwnie nastawieni/

Dziwna sytuacja, bo kiedyś mi się na 100 % zmienił.

Odłącz modem na jakiś czas, np. godzinę, dwie. Jak odłączasz na kilka minut, widocznie nikt nie dostał twojego adresu. Ewentualnie wyłącz modem na całą noc lub wtedy kiedy nie korzystasz z internetu.

Akurat w dniu pisaniu posta, musiałem wyjechać na 3 dni, wyłączyłm wszystko, dziś przyjechałem i IP zmienione

 

Kontakowałem się drogą mailową z usługodawcą i powiedział mi żebym wyłączył dłużej niż na 1 godz.