Zmiana adresu strony zapisanej na komputerze


(Kubiako) #1

witam.czy można tak zrobić stronę że gdy będę ją odpalał z kompa to w adresie pojawi się to co będę chciał czy zawsze musi to być adres na komputerze pod jakim plik się znajduje? jakeśli można go zmienić to jak?? poza tym może ktoś powiedzieć jak przekształcić to:

Idź do
[/code]

tak żeby pod przyciskiem był normalny adres http. i jeszcze jak pod ten sam button wstawić adres z mojego kompa?? tak samo jak z neta tyle że adres pod jakim plik html na kompie się znajduje??


(Dontbesoso) #2

okej, okej..

kod, który podałeś mocno jakoś do niczego nie pasuje..

co konkretnie chciałbyś zrobic?

załóżmy taką sytuację, że chciałbyś zrobić sobie odnośnik do strony zapisanej na dysku twardym. Nie musisz do tego posługiwać się żadnym "button'em", wystarczy np.

odnosnik[/code]
 lub coś takiego

[code][![obrazek_lokalny.jpeg](obrazek_lokalny.jpeg)](plik_lokalny.html)

  • gdzie lokalny oznacza zapisany na dysku, w tym samym folderze co twój plik html.

fragment kodu, który podałeś to fragment jakiegoś formularza internetowego, znajduje się w nim "POST", czyli że po kliknięciu w ten button wysyłasz jakieś dane do strony - zastanów się dokładnie czego chcesz i nie kopiuj na ślepo czyjegoś kodu.


(Kubiako) #3

muszę przekształcić pewną stronę a nie chce zmienić nic w jej wyglądzie więc po prostu chciałem pod ten znaczek wstawić link.


(Dontbesoso) #4

no, ale nie potrzebujesz do tego button'a, wystarczy, że zrobisz z obrazka odnośnik (grafika i układ strony pozostaje bez zmian). pokombinuj, jeśli jednak chciałbyś, aby ta strona działała z twojego dysku, to poczytaj sobie gdzieś o ścieżkach do pliku, względnych i bezwzględnych. np. tutaj :

http://serwis.magazynyinternetowe.pl/ar ... sniki.html