Zmiana AMD na Intel

Witam mam pytanie

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad wymianą sprzętu na lepszy.

Przyszła pora na wymiane

Moj stary zestaw był od firmy AMD a zmieniam na Intela

Czy po wymianie części czeka mnie jakas niespodzianka np będe musiał zmieniac cos recznie w biosie zeby komputer odpalił itp.

Bo nie wiem czego sie spodziewac czy mam cos przygotowac.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Co obecnie posiadasz i jaki upgrade planujesz? Nie posadzisz poza tym procka Intela na płycie AMD. To tak nie działa.

Nie opłaca się. Powiedz co masz, co chcesz, ile chcesz wydać. :wink:

Nie, BIOSu nie zmieniasz. ZMieniasz cały BIOS razem z płytą:) Dodatkowo reinstalacja WIndowsa i, prawdopodobnie, wymiana RAM.

Wiem razem z płytą główną napisalem (zestaw)

Przy W10 nie trzeba. Sprawdzone organoleptycznie.

Było niejednoznacznie napisane.

Budżet i informacja co masz aktualnie.

Nie chcę być nieuprzejmy ale postępujesz trochę niezgodnie z zasadami logiki ,kiedyś kiedy amd było mniej opłacalne do gier do go kupiłeś a teraz gdy amd wyprzedziło intela to ty zmieniasz na intela. No nie rozumiem.

Nie kupiłem tego komputera dostałem go kiedys a jestem fanem intela od początku mojej Histori z Komputerami

…bądź fanem, nawet fanboyem, ale nie szastaj gotówką, bo będzie kryzys i nie prędko wymienisz PC. :wink: Jeżeli chcesz Intela, tak koniecznie, to kup z następnej generacji w tym roku. Dzięki HT nowa I3 będzie na równi z obecną i5, a i5 z i7…

Ja też właściwie zawsze miałem Intele (pomijam 486DX4). Ale po tym co czerwoni odwalili z najnowszymi prockami, nie wyobrażam sobie niebieskich w swoim komputerze.

Wymiana części tylko ze względu na markę nie ma najmniejszego sensu. Bierzesz to co ma najlepszy przelicznik wydajność/cena w Twoim budżecie i skąłdasz. Dzisiaj nie ma znaczenia czy to AMD Intel, czy Nvidia (to ostatnie do pewnego momentu)

Budżet podaj i zastosowanie.

Nie chodzi chyba w tym temacie aby się kłócić między AMD czy Intel.
Niech lepiej każdy przejdzie na PW, to tylko robi się masa postów w temacie.

@Gmp11 Jaki posiadasz budżet na rozbudowę?
Jakie posiadasz aktualnie podzespoły?

  1. Intela nie włożysz do płyty pod AMD (i odwrotnie).
  2. Po zakupie nowej płyty będziesz miał domyślne ustawienia BIOSu.
  3. W7 może się nie uruchomić na nowym sprzęcie, W10 powinien wstać.
  4. Po tak dużych zmianach sprzętowych konieczna jest ponowna aktywacja Windows, twój stary klucz nie będzie działał, ponieważ został już przypisany do poprzedniej płyty głównej.

Boisz się, że Twoje reflinki zginą w tłumie? :wink: