Zmiana AMD x2 4600+ na AMD Athlon x4 620. Warto?

Otóż posiadam obecnie procesor AMD Athlon x2 4600+ i chcę go zmienić na AMD Athlon x4 620.

Uważam że jest to rozsądny czterordzeniowiec za niewielkie pieniądze.

Komputer służy mi sporo do gier i to najnowszych tytułów. Karta graficzna to HD4850 i nie chcę żeby procesor stwarzał jakieś ograniczenia.

Czy ta zmiana jest opłacalna??

Czy odczuje wzrost wydatności??

Czy warto??

Proszę o opinie.

ile razy trzeba pisać że nie ma czegoś takiego jak spowalnianie karty przez proca, jak X4 to marny proc to chyba powinienem swojego grata E5200 na śmietnik wynieść.

Jak płyta obsługuje tego proca grasz w nowe gry to warto.

Wydaje mi się że czasami w pewnych obliczeniach może to być wąskie gardło gdyż praca procesora jest integralną częścią synchronizacji razem z GPU.

W moim wypadku zdarza się że podczas gry GPU obciążone jest w 60% a CPU w 100% i w takim wypadku GPU nie może odebrać więcej informacji niż podaje CPU wtedy obliczenia graficzne są zaniżone.

To miło że oceniasz go pozytywnie przybliża mnie to do mojego wyboru aczkolwiek analizowałem procesory w granicach 700zł i z pewnością są jeszcze szybsze ale uważam że wyrzucanie tyle pieniędzy może minąć się z celem gdyż moc którą posiadają zostanie po prostu niewykorzystana.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

CPU zwykle liczą fizykę, a jeśli chodzi o obliczenia to są słabsze od GPU. O technologi Cuda, Tesla, obróbce filmów HD czy łamaniu haseł za pomocą GPU pewnie coś słyszałeś, to można powiedzieć że jakiego CPU byś nie kupił to w porównaniu do mocy obliczeniowej grafik każdy proc jest za słaby.

Ten model nie ma pamięci L3 dlatego cena taka, ale z tego co widziałem to co niektórzy odblokowali L3, a proc do tego daje się kręcić.

Tak pierwsze wersje na rdzeniach Deneb miały możliwość odblokowanie L3.

Obecnie są tylko wersje na rdzeniach Propus które fizycznie nie posiadają pamięci L3 w rdzeniu więc nie ma możliwości.

Testy jednak pokazują że L3 nie ma aż tak dużego znaczenia jak by się wydawało przynajmniej w modelu 620.

Są wydajne i kręcą się całkiem nieźle.

Tu widzę że Propus ma L3 6 MB

http://xtreview.com/addcomment-id-9773- … cking.html

Ale nie zaszkodzi sprawdzić