Zmiana Antywirusa

Witam.

Nie chce odkopywać starych tematów typu “jaki jest najlepszy antywirus” bo z takowym się spotkałem ale z 2006 roku, kiedyś było inaczej teraz się nie co po zmieniało, ciągle nowe virusy i inne zagrożenia. Obecnie używam Kaspersky Internet Security 7.0 ale kończy mi się licencja za 16 dni, nie chce jej przedłużać już choć kaspersky jest zajebisty. Dlatego chcę się dowiedzieć od Was jaki antywirus polecacie, który jest dobry, jakie ma wady i zalety plus przydała by się jakaś zapora sieciowa typu jak ma wbudowane Kaspersky choć może być też osobna :slight_smile: Komputer używam na co dzień do internetu i muzyki, często odwiedzam konta bankowe więc przydała by się dobra ochrona. Proszę nie wciskać mi avasta! :smiley:

Pozdrawiam.

Z płatnych G DATA InternetSecurity 2009

Z darmowych Comodo+Avira

CIS

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … .54375.427

=P~

PS.Nie ten dział…

ok sprawdze, a co powiecie o nortonie?

też tak myślę, że nie ten dział, jak bym miał taką możliwość to bym przeniósł to w odpowiednie miejsce.

Ja uzywam G - data i jestem bardzo zadowolony. :slight_smile:

Dobry, dużo poprawili w wersji 2009, ale niestety kilka produktów w testach AV-Test.org jego wyprzedziło (GDATA tu wypadł najlepiej).

Zainstaluj sobie wersję testową i sam zobacz jak się spisuje.

polecam avire free

tak właśnie patrzałem i G DATA ten co podawałeś w poście pierwszym bardzo dobrze wypadł :slight_smile:

avire miałem kieeeedyś na testach plus jakaś zapora śmieszna, niby było ok, ale program pytał się co chwile o to czy ma to blokować to i owo czy tez właśnie ma filtrować tą strone i takie tam pierdoły że szkoda gadać :wink: pamiętam że skórkę standardową po włączeniu tej zapory miał czarną “taki bajer” :slight_smile:

co do Nortona to jeszcze pytanie standardowe czy muli kompa czy nie? bo z różnymi opiniami się spotkałem.

Wersja 2009, którą posiadam, na Viście i 2GB ramu nic nie muli. W samym nortonie jest wykres ile wykorzystuje procesor i niby 1 -3 %

jak widzisz, nie posiadam super extra wystrzałowego kompa :slight_smile:

przydał by się lepszy bo śmieszne żeby to strony internetowe tak katastrofalnie zamulały mi kompa, że ciężko mu się ruszyć z czymkolwiek.

Po testuję te polecane przez was antywirusy bo po to są Triale :slight_smile:

To wyłącz bzdurną “ochronę przeglądarki” czy jak to się tam nazywa (zależy od antywirusa), to nie będzie mulić.

josiok , nie odkopuj tematów tylko je przeczytaj .

Avira + Comodo to najlepszy zestaw ( z free ) , pół forum tak powie i nie wiem po co zakłądać następny temat

Bardzooooooo “rozsądna” porada.

:stuck_out_tongue:

A po co mi “ochrona” przeglądarki? Jeśli na jakiejś stronie trafi się jakiś syf, to antywirus i tak krzyknie. Myśleć trzeba.

Taki np. SpySweeper tak “ochrania” IE, że przeglądarka otwiera się ze 30 sek.

Krzyknie jak będzie musztarda po obiedzie, czyli złośliwe oprogramowanie przedostanie sie do systemu, z którym AV sobie poradzi, albo i nie :stuck_out_tongue:

Czy będzie czy nie będzie “ochrona” i tak tzw. złośliwe oprogramowanie dostanie się do systemu, bo te wszelkie antywirusy dają ochronę iluzoryczną (ileż to ja razy odwirusowywałem komputery ze znanym komercyjnym “pakietem zabezpieczającym” na pokładzie…).

Użytkownik zaawansowany poradzi sobie bez “pakietu bezpieczeństwa”, amator nie poradzi wyposażony nawet w kilka programów zabezpieczających.

czyli najlepiej zapora Comodo Firewall Pro i Avira tak? żebym czegoś innego nie zainstalował.