Zmiana Avatara w kontaktach

Witam

Mam pytanie czy ktoś wie jak w super przyjaznym dla użytkownika środowisku zmienić Avatara w kontaktach?

Jak Windows 8 zaimportuje kontakty z Google i Skypa nie można im później zmienić obrazka, problem zwłaszcza mam po tym jak łączy mi dwa konta z gmaila i skypa, niestety avatara ustawia ze skypa, a tam jakaś głupia ikona, której nie można zmienić.

Z góry przepraszam za błahość problemu, ale wkurza mnie to strasznie szczególnie jak wyświetla na kafelkach albo poczcie :wink:

poszukaj zdjęcia na googlach jakie być chciał jako avatara, wklej plik do nowego folderu, a później zastosuj go

Kliknij na awatar i wybierz Zmień awatar i po problemie :slight_smile:

Jak widać operacja prosta, wręcz przyjazna, trzeba tylko chcieć :slight_smile:

Jakiego nowego folderu? Chce zmienić avatar w kontaktach.

Życzę powodzenia w zastosowaniu tej metody - mała podpowiedź - ten sposób nie działa :slight_smile:

Wejdź Kontakty, następnie kliknij na Siebie a następnie na awatar :slight_smile:

Ale ja nie chce zmienić swojego :slight_smile:

Chce zmienić avatara czyjegoś kontaktu, nie swojego… No chyba nie wymagam za dużo od Windowsa 8 ? :slight_smile:

Innego nie zmienisz bo jakim prawem?

Ingerowałbyś w czyjąś prywatność. Awatary przypisane są (i odczytywane) do kont portali społecznościowych.

Jakie ingerowanie? Korzystałeś chociaż z kontaktów win8? Mam kontakty z tel. z androidem - sam ustalam sobie zdjęcia w kontaktach. Prawda? Spróbuj teraz zmienić takiego avatara na Windowsie :slight_smile: Tak samo kontakty ze Skypa.

Pracuję na Win 8 od pierwszej, publicznej bety.

U siebie mam połączone konto Microsoft Account (dawniejsze Windows Live ID) z kontem Facebooka, Twittera. Kontakty prezentują się tak jak je tworzą ich właściciele.

Z kont ani z usług Googla nie korzystam więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć.

No i problem pojawia się szczególnie przy łączeniu kontaktów, nie możesz nawet zdecydować, który avatar ma się pojawić. Akurat profile społecznościowe mnie nie interesują, bo nie używam, ale brak zaawansowanego zarządzania kontaktami szczególnie jak się ma duży ich zbiór to spory problem.