Zmiana AVG na AVIRA


(grayna) #1

Witam,

mój komputer chroni AVG i Windows Defender.

Chciałabym zmienić na AVIRA ANTIVIR PERSOLAL, ale niedoczytałam się tam, czy ten program ma w sobie Firewall, no bo jeśli nie, to chciałabym "coś" dołączyć (mam na myśli firewall), nie wiem też, czy AVIRA skanuje pocztę.

Proszę o poradę,

:bukiet: pozdrawiam

grayna


(Gorgoroth) #2

Ja tak właśnie zrobiłem - przeszedłem z AVG na Avirę. Jestem zadowolony z tej zmiany. Avira free nie ma firewalla. Co do tego czy skanuje pocztę... Jakoś tego nie zauważyłem ;]


(Gnom 24) #3

Wersja Personal ani Premium nie posiada ogniomurka, Avira Premium Security Suite to pakiet wszystko mający, jednak wbudowana w niego zapora nie jest szczytem marzeń.

No ale Avira Personal + dobra zapora z HIPS (np. darmowe PCTools, Comodo z D+, OA free etc.) i masz dobrą ochronę.

Niestety wersja Personal nie ma skanera poczty ani webguarda.

P.S. Warto zapoznać się z POLSKIM FORUM AVIRY, można tam znaleźć sporo cennych informacji no i pomoc przy ew. problemach.


(ahonen97) #4

Polecam http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte ... 12952.html


(ziggyZZ) #5

Proponuję Avirę+ZoneAlarm Free. Jestem zadowolony z tego "duetu". :smiley:


(grayna) #6

Dzięki za dobre rady.

Na początek zainstalowałam sobie PC Tools Firewall Pro. W ocenie użytkowników jest na 8. pozycji, ale, czytając różne wypowiedzi użytkowników, znalazłam listę niechcianych dodatków do zainstalowania. Tu znalazłam Spyware Doctor - zaznaczyłam NIE.

Nie wiem, czy dobrze.

:slight_smile: Dzięki za pomoc

grayna


(Gnom 24) #7

Spyware Doctor przy poprzednich wersjach tej zapory był pewnym uzupełnieniem jednak najnowsza jest na tyle kompletna, że już go nie potrzebuje, poza tym nowa Avira Personal teraz wykrywa i usuwa cały asortyment śmieci, tak wiec spokojnie możesz tego nie instalować.

Aha jeszcze jedną aplikację warto zainstalować jeżeli używasz Fx/Flock lub IE a mianowicie KeyScrambler Personal, jest darmowy i powoduje, że wszystko co wklepujesz z klawiatury używając powyższych przeglądarek jest szyfrowane, tak wiec nawet gdybyś miała jakiegoś keyloggera to i tak nikt nie będzie w stanie poznać np. Twoich haseł, idealne w przypadku gdy korzysta się z bankowości elektronicznej.

Niestety darmowa wersja nie obsługuje Opery.


(grayna) #8

@gnome - d o instalowałam KeyScrambler Personal, ale teraz, gdy chcę otworzyć pocztę w Outlook, to pojawia mi się komunikat ...Problemy z aplikacją...

Może za dużo mam tego. Mam już Avira AntiVir Control Center - McAfee Security Scan - KeyScrambler Personal.

Czy te 3 programy nie gryzą się? Mogą współpracować?

co to jest keylogger?


(Gorgoroth) #9

Jest to program, który logguje keye, czyli zapisuje i najczęściej wysyła wszystko co zostało wprowadzone poprzez klawiaturę. Niekiedy takie programy potrafią również robić printscreeny.


(grayna) #10

dzięki