Zmiana AVG na AVIRA

Witam,

mój komputer chroni AVG i Windows Defender.

Chciałabym zmienić na AVIRA ANTIVIR PERSOLAL, ale niedoczytałam się tam, czy ten program ma w sobie Firewall, no bo jeśli nie, to chciałabym “coś” dołączyć (mam na myśli firewall), nie wiem też, czy AVIRA skanuje pocztę.

Proszę o poradę,

:bukiet: pozdrawiam

grayna

Ja tak właśnie zrobiłem - przeszedłem z AVG na Avirę. Jestem zadowolony z tej zmiany. Avira free nie ma firewalla. Co do tego czy skanuje pocztę… Jakoś tego nie zauważyłem ;]

Wersja Personal ani Premium nie posiada ogniomurka, Avira Premium Security Suite to pakiet wszystko mający, jednak wbudowana w niego zapora nie jest szczytem marzeń.

No ale Avira Personal + dobra zapora z HIPS (np. darmowe PCTools, Comodo z D+, OA free etc.) i masz dobrą ochronę.

Niestety wersja Personal nie ma skanera poczty ani webguarda.

P.S. Warto zapoznać się z POLSKIM FORUM AVIRY, można tam znaleźć sporo cennych informacji no i pomoc przy ew. problemach.

Polecam http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Proponuję Avirę+ZoneAlarm Free. Jestem zadowolony z tego “duetu”. :smiley:

Dzięki za dobre rady.

Na początek zainstalowałam sobie PC Tools Firewall Pro. W ocenie użytkowników jest na 8. pozycji, ale, czytając różne wypowiedzi użytkowników, znalazłam listę niechcianych dodatków do zainstalowania. Tu znalazłam Spyware Doctor - zaznaczyłam NIE.

Nie wiem, czy dobrze.

:slight_smile: Dzięki za pomoc

grayna

Spyware Doctor przy poprzednich wersjach tej zapory był pewnym uzupełnieniem jednak najnowsza jest na tyle kompletna, że już go nie potrzebuje, poza tym nowa Avira Personal teraz wykrywa i usuwa cały asortyment śmieci, tak wiec spokojnie możesz tego nie instalować.

Aha jeszcze jedną aplikację warto zainstalować jeżeli używasz Fx/Flock lub IE a mianowicie KeyScrambler Personal, jest darmowy i powoduje, że wszystko co wklepujesz z klawiatury używając powyższych przeglądarek jest szyfrowane, tak wiec nawet gdybyś miała jakiegoś keyloggera to i tak nikt nie będzie w stanie poznać np. Twoich haseł, idealne w przypadku gdy korzysta się z bankowości elektronicznej.

Niestety darmowa wersja nie obsługuje Opery.

@gnome - d o instalowałam KeyScrambler Personal, ale teraz, gdy chcę otworzyć pocztę w Outlook, to pojawia mi się komunikat …Problemy z aplikacją…

Może za dużo mam tego. Mam już Avira AntiVir Control Center - McAfee Security Scan - KeyScrambler Personal.

Czy te 3 programy nie gryzą się? Mogą współpracować?

co to jest keylogger?

Jest to program, który logguje keye, czyli zapisuje i najczęściej wysyła wszystko co zostało wprowadzone poprzez klawiaturę. Niekiedy takie programy potrafią również robić printscreeny.

dzięki