Zmiana BIOSU karty graficznej

Witam,

mam takie pytanko - czy da się zmienić Bios karty graficznej nie posiadając stacji dyskietek?

tak da się, a po co chcesz zmieniać ?? co to za karta ??

Gigabyte 8800 gts 512 - mam stary BIOS a chce miećnowy bez używania Riva Tuner. Więc jak to zrobić?

ściągasz obraz dyskietki startowej win98se/me byle by obslugiwał cd (mscdex.exe) na dysk swojego komputera, następnie przygotowujesz czystą płytę cd i tworzysz bootujący się obraz podajesz lokalizację obrazu, wrzucasz do sesji nvflash.exe z dodatkiem oraz plik z biosem (który uzyskasz "ściągając"T go za pomocą nbitor’ oraz modyfikujesz do swoich potrzeb), nagrywasz sesję, odpalasz dosika i flashujesz.

tylko skąd wziąć ten obraz?

Prosiłbym o dokładniejszy i bardziej przyjazny :slight_smile: opis jeśli można :shock:

opisałem tak jak ja to robię , obraz znajdziesz na googlach :stuck_out_tongue: szczegółowe opisy też :P.

ALE JAK MAM NAGRAC NA PłYTKE JEDNOCZEśNIE OBRAZ I NVFLASH I NOWY BIOS???

nero ma w rodzajach sesji bootującą się sesję i tą wybierz w opcjach bootowanie zaznacz, że masz obraz dyskietki startowej i podaj jego lokalizację, pliki wrzucasz metodą tradycyjną :P.

Masz nowszą i lepszą kartę od mojej / GIGABYTE 6150 - 256 MB / i jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to jest b. łatwo :

  1. Na płytce powinno być @BIOS.

  2. Zainstalaluj - zainstaluje się w C:\Program Files….

  3. Następnie utwórz dodatkowo w tym folderze Nowy folder.

  4. W zainstalowanym @BIOS będzie Update - kliknij i zainstaluj w Nowy folder.

Będzie wszystko super zaktualizowane na 100 % :slight_smile:

/ przy włączonym internecie /.

kolega chce zaktualizować bios tej karty ze zmienionymi taktami… a nie nowszy jako taki - jeśli w ogóle taki istnieje… zresztą twoja jest zintegrowana za pewne i bios do niej to tak naprawdę bios do płyty głównej :P.

@SlawekNS tu masz wyrażnej tak jak radzi @technik_elektro :

http://pcarena.pl/page/76784/2/Zmiana-f … aficznych/

  • a ja pisałem na swoim przykładzie i mogę jeszcze dać inny program ale więcej już… :x