Zmiana BIOSu w GF 9600gt - uciszenie coolera

Ostatnio składałem kompa właśnie też z Palitem 9600GT 512MB i tamten po włączeniu kompa po 2 sek sie uciszał, a mój co prawda identyczny dopiero sie ucisza po wczytaniu sterów GPU. Da się jakoś go szybciej uciszyć?? Kiedyś bawiłem się w modyfikowanie BIOSu, ale to nic nie dało, albo źle coś robiłem.

Dzięki!

może spróbuj programu Vtune tam jest opcja regulacji moze pomoze

U mnie też tak jest, dopiero po wystartowaniu ładowania systemu wycisza się wentyl, wcześniej chyba nie da się go zwolnić (bo za obroty wentyla odpowiada sterownik w Windows)

Dopóki nie zostaną wgrane sterowniki karty przy starcie systemu raczej nie można nic zrobić z wentylem. Jest to całkowicie normalne i właściwie nie wiem w czym problem, trwa to kilkanaście sekund i przez ten czas uszy nie zwiędną. Poza tym systemu nie włącza się kilka razy na dzień ja włączam raz góra dwa razy na tydzień a normalnie albo cały czas chodzi albo jest w uśpieniu.

u mnie nie trwa to 2-4sek. ;-D no chyba że bardzo buczy to zobacz czy nie masz dużo kurzu między łopatkami.

Buczy bo ma 100% obrotów. W tamtej grafie cooler uciszał się podczas ekranu POST (Ekran nie zdążył się wyłączyć a wiatrak już cicho chodził).

Ale np: jak sie coś robi nie spod poziomu system(np: zeruje dysk ,sprawdza ramy spod DOSa) to on ciągle buczy, a w tamtej jest cicho. Naprawde nic sie nie da zrobić??

Pisze jeszcze raz tamta grafa jest identyczna jak moja tylko jest innego koloru.