Zmiana C2D E6550 czy opłaca się?

Witam :slight_smile:

Ostatnio naszła mnie myśl na zmianę procesora.

Aktualny konifg mojego kompa to

Procesor : C2D E6550 2x2,33Ghz @ 2,8Ghz

Płyta główna : Asus P5N-E SLI

Karta graficzna : MSI HD 4850 512mb

RAM : Geil Black Dragon 2x2gb 800Mhz

Moje pytanie jest takie: Czy opłaca się zmieniać procesor na jakiegoś 4-rdzeniowca, myślałem o Q8400 czy lepiej poczekać aż to potanieje.

Dodam że komputer przeznaczony jest raczej do gier żadnych zaawansowanych programów graficznych na nim nie odpalam :slight_smile:

Nie ma sensu zmieniać procka a co najwyżej na i7 co niestety wiąże się ze zmianą praktycznie wszystkiego. Po pierwsze 4 rdzeniowy nie spowoduje że gy będą lepiej chodzić BO:

  1. Mało która gra wykorzystuje wszystkie rdzenie

  2. To jak gra zależy w bardzo dużej mierze od taktowania procesora a dwurdzeniaki łatwięj podkręcać na przykład ze względu na tą samą jakość rdzeni w procesorze gdzie w 4 rdzeniaku oba dwu rdzeniaki mogą pochodzić z innego wafla przez co trudniej podkręcać quady.

  3. Często większą wydajność zauważysz przez zwykłe podkręcenie FSB (procki intela aż po Core 2 Duo są bardzo wrażliwe na to, taka architektura no cóż).

Także zostań przy procku a lepiej kup lepszą kartę graficzną.

Karta graficzna nie jest zła.

Jak już byś chciał wymieniać procka to tylko i7 , albo przesiadka na platformę AMD.

grafe zostaw, a ewentualnie wkladaj jakies e8200, jak kupisz tanio :slight_smile: ale lepiej zbieraj na nowa platforme, badz moim zdaniem najlepsze rozwiazanie jakis konkretniejszy cooler i dawaj proca ponad 3ghz:)

to już lepiej tego quada

czemu, quada malo programow i gier uzywa, a na codzien szybszy bedzie e8200… przy okazji lepiej sie kreci

A widzisz w czymś, że niedomaga Ci komputer?

Ja bym nie zmieniał, najwyżej lekko jeszcze bym pokręcił proca i kartę graficzną.

To już lepiej nic z trupów. :-o