Zmiana chłodzenia karty graficznej Radeon HD4850

Witam,

Jako że w najbliższym czasie wychodzi sporo nowych gier, a moja karta graficzna nie radzi sobie z wysokimi temperaturami, postanowiłem że przyszła pora na wymianę chłodzenia. Obecnie moja karta Radeon 4850 w grach potrafi osiągać temperatury rzędu 110 stopni C, wielokrotnie zdarzało się że ze względu na przegrzanie restartował się komputer (zabezpieczenie aby nie spalić karty). Pytanie jest krótkie i zwięzłe jakie chłodzenie kupić do karty aby było : wydajne, ciche, tanie.

Na oku mam póki co takie modele :

  1. Arctic Accelero S1 rev.2 ( w zestawie nie ma wentylatora ale można dokupić ) ~90 zł

  2. Arctic Accelero Twin Turbo Pro ( w zestawie 2 wentylatorki ) ~ 130 zł

  3. Thermalright T-Rad2 GTX BP ( w zestawie 2 wentylatory ) ~ 100 zł

W niektórych sklepach Arctic chłodzenie Thermalright T-Rad2 GTX jest podawane bez “BP” na końcu w nazwie. Czy czymś się to różni i jeśli tak to czym ?

Które z nich jest najwydajniejsze ? i które najlepiej wybrać ?

Masz pasywnego tego radka? U mnie na pasywnym temperatura nie przekracza 70 stopni. Dodatkowo dołożyłem wiatrak 80x80mm i jest ok

Moje chłodzenie wygląda identycznie jak w linku poniżej :

http://pclab.pl/art32933-2.html

W spoczynku jest to jakieś 80 C, w stresie dochodzi do 110 C. Próbowałem już przeczyścić wiatrak, zmieniłem nawet pastę termoprzewodzącą na bardziej wydajną i markową Arctic Silver 5. Temperatura spadła o kilka stopni jednak dalej restartuje się komputer.

Na referencyjnym coolerze GPU temepratury rzedu 100 stopni to była normalka :wink:

Z tej trójki to zdecydowanie Twin Turbo Pro. Do Accelero S1 potrzebowałbyś dodatkowo zakupić jeszcze co najmniej jeden wentylator a T-Rad2 to starsza konstrukcja o przeciętnej wydajności i takim projekcie, że czasem uniemożliwia on montaż na karcie graficznej (heat-pipe’y przy podstawie są tak wyprowadzone, że mogą kolidować z czymkolwiek w okolicy GPU).

Czy faktycznie radiator jest tak gorący?