Zmiana CMS-a, hostingu a forum

Cześć wszystkim ponownie :wink:

Mam pytania odnośnie forum, hostingu i paru takich rzeczy.

Mianowicie moje forum, będzie opierało się na początku o PhpBB, głównie dlatego że jest ono darmowe. Mam także darmowy serwer, na 2ap.pl, narazie domena jest także od 2ap.pl, darmowa w moim przypadku jest to mky.pl, jednak kiedy forum wystartuje na pewno kupię domenę com.pl. Jak wspominałem forum bazuje teraz na PhpBB(3.0), jednak wraz z rozwojem forum, zamierzam zrobić przesiadkę na płatne Invision Power Board(IPB). I tutaj zastanawiam się, czy wogóle jest to możliwe… a oto pytania:

1.Skoro forum początkowo bazuje na PhpBB, czy mogę przenieść forum na IPB, bez straty zarejestrowanych użytkowników, postów, tematów, danych użytkowników(liczba pomocy, postów itp.)?

2.Czy darmowy serwer 2ap.pl, będzie przeszkadzał podczas gdy forum będzie się rozrastało? Czy warto go wymienić na płatny? Jeśli warto to w jakim czasie? I co najważniejsze, czy stracę zarejestrowanych użytkowników, posty, tematy, dane użytkowników(liczba pomocy, postów itp.)?

3.A może odrazu lepiej kupić licencję IPB, i nie robić niepotrzebnego zamieszania?

4.Czy rejestrując domenę na np. ovh.pl, dostaję także hosting(serwer)? Wydaje mi się, że nie… I czy mogę zamienić domenę ze starą domeną tz. teraz mam np. xxxxx.mky.pl, a potem będę miał xxxxxx.com.pl? Coś takiego jest możliwe?

  1. Tak możesz zrobić migrację na IPB. Czy w 100% bezproblemowo? No wiesz, zawsze może się pojawić jakiś problem nawet przy dużo prostszych operacjach niż ta:P Zawsze możesz postawić na innym serwerze wersje trial IPB i sprawdzić czy się uda.

    http://www.invisionpower.com/suite/convert.php

  2. Przyznam się, że nigdy nie słyszałem o 2ap.pl w sumie wygląda to zbyt pięknie i gdzieś musi być jakiś haczyk :stuck_out_tongue:

  3. Invision Power Board trochę jednak kosztuje a forum jeszcze nie powstało. Moim zdaniem IPB jest dobrym wyborem i jeżeli masz kasę, wiesz, ze forum będzie się szybko rozwijać, nie padnie po paru miesiącach i będzie na nim dużo userów to warto w nie zainwestować.

  4. Nie, tam akurat nie dostajesz jako bonusu serwera :stuck_out_tongue: Jasne, że możesz w każdej chwili zmienić adres strony na inny.

Ok, dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Myślę, że można także zostać przy PhpBB na zawsze, a IPB po porostu zostawić. Ale widziałem duże możliwości, i szybkość działania IPB, dlatego nim sie tez zainteresowałem.

Więc pytania odnośnie PhpBB…

*Chyba(a nawet na pewno) mogę zainstalować na forum shoutbox? Myślę o czymś taki przypominające IP.Shoutbox, znanego z IPB. Spisuje się on dość dobrze. :wink:

*Czy mogę za pomocą PhpBB zrobić mały “portal” forum? To znaczy, po wpisaniu xxxxx.com.pl wchodzi mi na na jakby “przedsionek” forum, gdzie pojawiają się np. newsy z forum. Dopiero po kliknięciu na specjalny odnośnik, zostajesz skierowany na właściwe forum(Tam są już Kategorie, działy, a w nich tematy i posty).

Czy mogę zmodyfikować forum, tak, aby kategorie, tematy itd. były nieco przesunięte w lewo, a w wolne miejsce po prawej mogę dać np. Top użytkownicy, aktualizacja statusu, Najnowsze tematy itp?

*I w końcu, nawiązując do powyższego pytania, czy mogę dodać takie rzeczy jak top użytkownicy, aktualizacja statusu, najnowsze tematy. Lub np. wprowadzić funkcje znajomych w profilach użytkowników(każdy użytkownik może mieć znajomych). i czy mogę wprowadzić “walutę” na forum? Chodzi mi o punkty, które są przydzielane za posty, pomoce innym użytkownikom, lub ręcznie dodają je admini i moderatorzy poszczególnym użytkownikom.

Ogólnie to forum może być duże, bo to pierwsze takie polskie forum.