Zmiana czcionki w se k800i

Witam!

Mam mały problem, poniewż znudził mi się wygląd mojego se k800i ;D i chciałbym zmienić w nim np. czcionke ;]

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić???

Czytałem różne posty ale tam jest jakoś “dziwnie” napisane i nic nie rozumię?

Do zmiany czcionki chciałem uzyć np. FAR’a

Jestem zielony w tych tematach, więc proszę o jakieś MAŁO SKĄPLIKOWANE odpowiedzi :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

FAR to najlepszy wybór.

Wystarczy odpowiednio nazwać pliki czcionki i wrzucić.

1 plik kopiujesz, żeby mieć go 2 razy i nazywasz tak:

  • Sans-Serif_Europe_Bd

  • Sans-Serif_Europe_Reg

Pliki czcionki wrzucamy do /tpa/preset/system/fonts/

A mógłbyś powiedzieć jak uruchomić FAR’a, podlączyć tel. i wogule? Jak znalesc ten /tpa/preset/system/fonts/???

Jest tego pełno na forach o k800i. Far jest najlepszym programem ale xs++ jest trochę łatwiejszy w obsłudze i dzięki niemu z łatwością zmienisz czcionkę.

FAR to z neta ściągnij (najlepiej z JD Flasher i z skryptem db2020 lub qa2020). Uruchom program (Far.exe).

Naciśnij ALT + F1 i wybierz JD Flasher. Musisz wybrać skrypt db2020 lub qa2020. Wybierz DCU-60, wartość 921600 Kliknąć “jump down into a large rabbit hole”.

Do 30 sekund podłącz tel z wciśniętym klawiszem c (wyjmij przed tem baterię i włóż z powrotem).

Jak nam się załaduje to tam będą 2 foldery: ofs (lub bfs) i oflash (bflash). Wchodzimy w ten pierwszy…

No i ścieżkę którą podałem w 1 poście.

I wykonaj czynności o który także wspomniałem w 1 poście.

Jak co to na PW pisz, że potrzebujesz pomocy. Podaj linka do tego posta. Pomogę.