Zmiana czcionki w Viście

(Jasiek Rusin) #1

Chciałbym sie dowiedzieć jak zmienić czcionke, tak aby nazwy takie jak Komputer czy Dokumenty były inną czcionką

(Maciej 0202) #2

PPM na pulpit ---> Personalizuj ---> Kolor i wygląd okien ---> Otwórz właściwości wyglądu klasycz.......opcji kolorów ---> Zawansowane ---> I wybierasz sobie np. Element Ikona i zmieniasz czcionke :slight_smile:

(Bula27) #3

Nie chce brudzic forum, i zakładac nowego tematu, więc napiszę tu :slight_smile: Również mam problem z czcionkami w Viscie, jednak w zupełnie innej kwestii, a mianowicie:

Ostatnio zakupiłem nowy komputer, bo stary mi się zepsuł. Do nowych komputerów dołączane są oczywiście najnowsze systemy, i tak oto stałem się posiadaczem Visty. Spodobała mi się, jednak ma wiele minusów, a jednym z nich jest brak możliwości instalowania własnych czcionek. Bynajmniej ja tego nie potrafię robic. Dużo "bawię się" w programach graficznych, i korzystanie z "Windowsowskich" czcionek jest dla mnie udręką. Instaluję czcionki podobnie jak w XP. Wrzucam je do folderu FONTS w WINDOWS. Jednak odbywa się to trochę inaczej, ponieważ trochę ładuje, by na minutę, folder FONTS miał "(brak odpowiedzi)". Po tej, mniej więcej, minucie, wszystko wraca do normy, ale czcionki w folderze nie ma. I nie mogę jej wczytac w Wordzie ani programie graficznym. Proszę o jak najszybszą pomoc :slight_smile: Z góry dziękuję, i pozdrawiam :slight_smile:

(Kubakuderski) #4

start-->panel sterowania-->wygląd personalizacja-->dodaj lub usuń czcionki

(Bula27) #5

No więc wchodzę tak jak mi napisałeś, ale wyskakuje to samo okno, które włączam poprzez wejście przez WINDOWS do FONTS. Więc żadna różnica, czy wrzucę czcionki przez Panel Sterowania czy inaczej.

Z tego co się dowiedziałem, podobno w Viście czcionki mają inne rozszerzenia. Może to dlatego standardowe czcionki z których korzystałem na XP nie działają?

(ak6) #6

Jeśli są to czcionki z rozszerzeniem ttf to nie powinno być problemu. Dodałem u siebie wiele takich czcionek i nie było z tym żadnego kłopotu. Jakiego typu czcionki dodajesz ??

(Bula27) #7

Jak już mówiłem, są to zwykłe czcionki. Dokładnie z rozszerzeniem ttf. Pytałem kolegi który także ma Vistę, mówi, że on ma tak samo, a tez dużo używa programów graficznych.

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 20:31 został dopisany post przez BulaSTAL

Ok, już sobie poradziłem. Dzięki wielkie za próbę pomocy :slight_smile:

Błąd leżał po mojej stronie. Z przyzwyczajenia na XP, czcionkę kopiowałem od razu z WinRAR'a do folderu FONTS. A gdy przypadkowo wypakowałem pisząc swój poprzedni post, włożyłem taką wypakowaną do folderu FONTS i wszystko pięknie się zainstalowało :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: