Zmiana czcionki w Viście

Chciałbym sie dowiedzieć jak zmienić czcionke, tak aby nazwy takie jak Komputer czy Dokumenty były inną czcionką

PPM na pulpit —> Personalizuj —> Kolor i wygląd okien —> Otwórz właściwości wyglądu klasycz…opcji kolorów —> Zawansowane —> I wybierasz sobie np. Element Ikona i zmieniasz czcionke :slight_smile:

Nie chce brudzic forum, i zakładac nowego tematu, więc napiszę tu :slight_smile: Również mam problem z czcionkami w Viscie, jednak w zupełnie innej kwestii, a mianowicie:

Ostatnio zakupiłem nowy komputer, bo stary mi się zepsuł. Do nowych komputerów dołączane są oczywiście najnowsze systemy, i tak oto stałem się posiadaczem Visty. Spodobała mi się, jednak ma wiele minusów, a jednym z nich jest brak możliwości instalowania własnych czcionek. Bynajmniej ja tego nie potrafię robic. Dużo “bawię się” w programach graficznych, i korzystanie z “Windowsowskich” czcionek jest dla mnie udręką. Instaluję czcionki podobnie jak w XP. Wrzucam je do folderu FONTS w WINDOWS. Jednak odbywa się to trochę inaczej, ponieważ trochę ładuje, by na minutę, folder FONTS miał “(brak odpowiedzi)”. Po tej, mniej więcej, minucie, wszystko wraca do normy, ale czcionki w folderze nie ma. I nie mogę jej wczytac w Wordzie ani programie graficznym. Proszę o jak najszybszą pomoc :slight_smile: Z góry dziękuję, i pozdrawiam :slight_smile:

start–>panel sterowania–>wygląd personalizacja–>dodaj lub usuń czcionki

No więc wchodzę tak jak mi napisałeś, ale wyskakuje to samo okno, które włączam poprzez wejście przez WINDOWS do FONTS. Więc żadna różnica, czy wrzucę czcionki przez Panel Sterowania czy inaczej.

Z tego co się dowiedziałem, podobno w Viście czcionki mają inne rozszerzenia. Może to dlatego standardowe czcionki z których korzystałem na XP nie działają?

Jeśli są to czcionki z rozszerzeniem ttf to nie powinno być problemu. Dodałem u siebie wiele takich czcionek i nie było z tym żadnego kłopotu. Jakiego typu czcionki dodajesz ??

Jak już mówiłem, są to zwykłe czcionki. Dokładnie z rozszerzeniem ttf. Pytałem kolegi który także ma Vistę, mówi, że on ma tak samo, a tez dużo używa programów graficznych.

W dniu 17.05.2008 , o godzinie 20:31 został dopisany post przez BulaSTAL

Ok, już sobie poradziłem. Dzięki wielkie za próbę pomocy :slight_smile:

Błąd leżał po mojej stronie. Z przyzwyczajenia na XP, czcionkę kopiowałem od razu z WinRAR’a do folderu FONTS. A gdy przypadkowo wypakowałem pisząc swój poprzedni post, włożyłem taką wypakowaną do folderu FONTS i wszystko pięknie się zainstalowało :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: