Zmiana częstotliwości odświeżania

Witam! Kupiłem ostatnio laptopa Advent 9115 (2 GB RAM, 120 GB DYSK, KARTA GRAFICZNA ZINTEGROWANA - SIS MIRAGE 3, SIS672 SERIES). Mam Viste Ultimatum 64 bity. Wcześniej miałem Viste Home Premium 32 bity. Mam ten problem, że nie mogę wcale zmienić częstotliwości odświeżania monitora. :frowning: W zakładce monitor jest tylko 60 Hz, nieaktywna jest też opcja wyłączenia trybów, których nie wyświetla monitor. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i też nic. I tu proszę o pomoc. Bo nie wiem, czy jest możliwa zmiana. Czy jednak nie jest ze względu na kartę graficzną :?: Albo czy to wina Visty :?: Próbowałem użyć RefreshLock - bezskutecznie. Czy w takim razie psuję sobie oczy :?: Bo czytałem, że na monitorach LCD może być tak niskie odświeżanie i to nie szkodzi. Jedynie wyższe powinno być w monitorach CRT. PROSZĘ o pomoc i wszelkie sugestie na ten temat. Pozdrawiam ![-o<

Raczej nie szkodzi, a co do zmiany Hz w LCD to co ja wiem nie da się tego zmienić (chyba można monitor uszkodzić).

P.S. U mnie można zmienić (60Hz teraz, można 75Hz), ale to komp stacjonarny.

Szkodzić nie szkodzi ale czasami mogą pojawić się jakieś “bugi” w wyświetlaniu.

Proszę wpisać w Google słowa odświeżanie lcd i poczytać.

Generalnie - 60 Hz w zupełności wystarcza

w LCD nie trzeba zmieniać odświeżania… to nie jest kineskop.

w monitorach CRT tak trzeba jak najbardziej zmienić odświeżanie no chyba że oczy mają mi wylecieć :smiley:

Aktualnie na moim monitorze CRT z rozdzielczością 1280x1024 mam 85Hz

w rozdzielczości 1024x768 mam 100Hz (ale wszystko jest za duże… więc ta rozdziel. odpada ;))

Wielkie dzięki za info! Na kompach znam się nieźle, nie miałem jednak nigdy laptopa (to mój pierwszy :smiley: ). W google znalazłem informację na ten temat. Wcześniej też szukałem w Google, ale jako “problem ze zmianą odświeżania monitora” itp. Bałem się o oczy, bo i tak już niedomagają :o a bolą mnie od użytkowania laptopa, więc myślałem, że to od odświeżania. Poczytałem jednak, że zawsze obraz jest zbyt jasny i jaskrawy w LCD i to przez to. Zmniejszyłem jasność i już powinno być lepiej. Dzięki za pomoc. Po problemie :mrgreen:

Chciałbym jeszcze jednak zapytać o wydajność tego laptopa w grach. Bo jest…żenująca. Wiedziałem o tym, że ma taką kartę graf.i że mogę sobie na nim nie pograć. Ale też chcę się zorientować czy tak chodzą gry na takim laptopie, czy jednak coś jest nie tak. Dla przykładu - PES 2008 - low quality, 640-480 rozdz. = od 9 do 14 klatek na sek. Delta Force Helikopter w ogniu (pierwsza misja co na samochodzie się jedzie) = ok 7 klatek. I co do BHawka - podczas pierwszego uruchomienia pokazał mi okienko, w którym pokazał tą kartę graf. i pisało tam, że ta karta obsługuje sprzętową akcelerację shader i coś tam. Oraz że spełnia ona wymagania gry! !!

Niestety nic na to nie poradzisz. Ta zintegrowana karta ma praktycznie “zerową” wydajność, po prostu wybitnie NIE nadaje się do gier i nie licz, że jakieś sterowniki to zmienią. Twój laptop nadaje się raczej do zastosowań biurowych, filmów, internetu etc. i nic ponad to, a w szczególności o zaawansowanych grach możesz zapomnieć. ;/

No fakt na tej grafie zintegrowanej można zapomnieć o graniu… :frowning:

Mój wujek ma laptopa 2 lub 3 letniego już nie pamiętam dokładnie, parametry z tego co pamiętam to miał następujące:

Acer (modelu nie znam)

Celeron M ~1.4 GHz

256mb ram

grafika to jakaś Intel® Graphics Media Accelerator czy coś w tym stylu.

Ale z grami sobie naprawdę radzi :slight_smile: sam byłem światkiem jak nie jedną grę odpalił, która ma spore wymagania a ten laptopik dawał sobie radę :slight_smile:

Ok, dzięki za odpowiedzi :smiley: I tak jestem very happy z tym laptopem, więc staram się nie przejmować jego wydajnością w grach. Ogólnie chodzi wszystko fajnie. Dzięki temu, że na nim nie pogram poświęcę czas na co innego, na przykład na internet :wink: Choć instaluję właśnie Football Managera i powinien działać, a ta gra wystarczy na wiele tygodni :wink: POZDRAWIAM