Zmiana danych w zakładce ; płacę allegro;

Witam i mam pytanie do allegrowiczów?

chciałabym zmienic dane do płatności allegro aby moi kupujący, którzy płacą allegro mieli nowe dane; tj.nr.konta; nazwisko i Imię oraz adres.

Pytam dla tego ponieważ firma ,której produkty chcę sprzedawac na allegro zabrania takiej sprzedaż tj.sprzedaż bezpośrednia MLM a ja już mam tego tak dużo, że muszę gdzieś to sprzedac a nie chcę również aby mi zablokowali dostęp do zakupów ponieważ mam już spore rabaty od tej firmy za, które biorę towar,

konto na allegro założyłam już bardzo dawno i mam sporo pozytywnych komentarzy a to jest jednak bardzo ważne przy sprzedaży.

Czy wogule można podac inne dane do płatności allegro aby nie było widac moich, bo właśnie w ten sposób sprawdzają.

“Płatności allegro” - czy masz na myśli PzA "Płacę z Allegro?

Jeśli tak, to kupujący nie widzi płacąc za pomocą PzA danych sprzedającego, bo wpłacając za zakupiony towar, kupujący płaci “stronie trzeciej”

Co do danych w koncie allegro:

W ustawieniach konta możesz zmienić tylko numer konta - bez ograniczeń (ale z pewnymi utrudnieniami ze strony allegro), adres - po zmianie jest duża szansa, że się z Tobą Allegro skontaktuje i poprosi o dokumenty potwierdzające prawo do tego adresu.

Zmiana imienia i/lub nazwiska nie ma możliwości"przepisania" konta na inną osobę - zmiana danych tylko gdy urzędowo zmieniłeś swoje imię lub nazwisko (nazwisko też w przypadku zmiany stanu cywilnego co najczęściej u mężatki wiąże się ze zmianą nazwiska oraz możliwe jest też u małżonka)

Ustawienia odbiorcy przelewów otrzymanych za pomocą PzA jak widzę możesz zmieniać w szerokim zakresie i nie muszą być one takie same jak właściciela konta Allegro, ale (tu jest ciekawe ograniczenie):

http://allegro.pl/myaccount/newpayments … e_account/ " Kod z ostatniej wypłaty" a jeśli go nie posiadasz:

http://static.allegrostatic.pl/site_ima … danych.pdf - nie ustawisz bankowego konta firmowego jeśli konto allegro nie jest kontem firmowym. Udokumentować to musisz dość dokładnymi dokumentami dotyczącymi konta bankowego.

Mam nadzieję, że o to ci chodziło, bo trochę namieszałeś w pytaniu :wink:

PS. Chcesz sprzedawać towar przez swoje prywatne konto Allegro i aby wpłaty wpadały na konto bankowe firmy?

Jeśli nie będzie to konto Allegro należące do firmy a ilość sprzedaży będzie wskazywała na sprzedaż zarobkową to spodziewaj się kontroli z US (np. dzięki życzliwej konkurencji)

Dzięki za podpowiedź. Może faktycznie namieszałam w tym pytaniu a chodzi w szczególności o to, że jestem konsultantem pewnej firmy i chcę sprzedawac na allegro ich produkty i żeby oni mnie nie namierzyli. Więc wymyśliłam, że podam konto mojej siostry w PzA ale jeśli nie widac danych to nie będę mieszac, ale jeśli ktoś kupi przedmiot przez ‘kup teraz’ to kupujący otrzymuje informację o zakupionym przedmiocie, i wówczas są tam moje dane. Co mam zrobic aby były inne i inny nr. konta. Czy w zakładce Wiadomość dla Kupujących mogę wypisac inne dane do przelewu ?

Chyba stąpasz po bardzo kruchym lodzie. Twoja firma na pewno monitoruje sprzedaż swoich produktów poprzez Allegro, zrobią zakup kontrolowany i tylko kwestią czasu jest namierzenie Ciebie (np. poprzez reklamację). Jeżeli już chcesz kombinować, to radzę rozprowadzać poprzez znajomych i znajomych znajomych.

To może mi powidzcie mi dlaczega na allegro jest tyle produktów tych firm sprzedaży bezpośredniej w tak dużych ilościach? jak oni to robią, właśnie tego chcę się dowiedziec.

Płacąc za pomocą PzA kupujący nie widzi danych (a te dane możesz prawie dowolnie zmieniać) ale po zakupie, dostaje od allegro maila z danymi sprzedającego (które nie muszą być te same co w PzA) - dane jest dość trudno zmienić - czyli kupujący zobaczy Twoje dane.

PS. Konkurencja nie śpi, US lubi donosy na takich sprzedających :wink:

Spytaj sprzedających :wink:

Może faktycznie z tą moją poprawną polszczyzną nie wyszło dobrze ale się poprawię !!

mam jeszcze pytanie? założyłam nową pocztę e-mail tylko pod konto allegro,i teraz na allegro chcę zmienic na nowy adres.

W zakładce Dane konta Allegro wpisuję nowy adres i wyskakuję mi taka inf. Błędny format adresu e-mail. Czy coś źle robię?