Zmiana danych w zakładce ; płacę allegro;

(Jolkac9) #1

Witam i mam pytanie do allegrowiczów?

chciałabym zmienic dane do płatności allegro aby moi kupujący, którzy płacą allegro mieli nowe dane; tj.nr.konta; nazwisko i Imię oraz adres.

Pytam dla tego ponieważ firma ,której produkty chcę sprzedawac na allegro zabrania takiej sprzedaż tj.sprzedaż bezpośrednia MLM a ja już mam tego tak dużo, że muszę gdzieś to sprzedac a nie chcę również aby mi zablokowali dostęp do zakupów ponieważ mam już spore rabaty od tej firmy za, które biorę towar,

konto na allegro założyłam już bardzo dawno i mam sporo pozytywnych komentarzy a to jest jednak bardzo ważne przy sprzedaży.

Czy wogule można podac inne dane do płatności allegro aby nie było widac moich, bo właśnie w ten sposób sprawdzają.

(Cedar) #2

"Płatności allegro" - czy masz na myśli PzA "Płacę z Allegro?

Jeśli tak, to kupujący nie widzi płacąc za pomocą PzA danych sprzedającego, bo wpłacając za zakupiony towar, kupujący płaci "stronie trzeciej"

Co do danych w koncie allegro:

W ustawieniach konta możesz zmienić tylko numer konta - bez ograniczeń (ale z pewnymi utrudnieniami ze strony allegro), adres - po zmianie jest duża szansa, że się z Tobą Allegro skontaktuje i poprosi o dokumenty potwierdzające prawo do tego adresu.

Zmiana imienia i/lub nazwiska nie ma możliwości"przepisania" konta na inną osobę - zmiana danych tylko gdy urzędowo zmieniłeś swoje imię lub nazwisko (nazwisko też w przypadku zmiany stanu cywilnego co najczęściej u mężatki wiąże się ze zmianą nazwiska oraz możliwe jest też u małżonka)

Ustawienia odbiorcy przelewów otrzymanych za pomocą PzA jak widzę możesz zmieniać w szerokim zakresie i nie muszą być one takie same jak właściciela konta Allegro, ale (tu jest ciekawe ograniczenie):

http://allegro.pl/myaccount/newpayments ... e_account/ " Kod z ostatniej wypłaty" a jeśli go nie posiadasz:

http://static.allegrostatic.pl/site_ima ... danych.pdf - nie ustawisz bankowego konta firmowego jeśli konto allegro nie jest kontem firmowym. Udokumentować to musisz dość dokładnymi dokumentami dotyczącymi konta bankowego.

Mam nadzieję, że o to ci chodziło, bo trochę namieszałeś w pytaniu :wink:

PS. Chcesz sprzedawać towar przez swoje prywatne konto Allegro i aby wpłaty wpadały na konto bankowe firmy?

Jeśli nie będzie to konto Allegro należące do firmy a ilość sprzedaży będzie wskazywała na sprzedaż zarobkową to spodziewaj się kontroli z US (np. dzięki życzliwej konkurencji)

(Jolkac9) #3

Dzięki za podpowiedź. Może faktycznie namieszałam w tym pytaniu a chodzi w szczególności o to, że jestem konsultantem pewnej firmy i chcę sprzedawac na allegro ich produkty i żeby oni mnie nie namierzyli. Więc wymyśliłam, że podam konto mojej siostry w PzA ale jeśli nie widac danych to nie będę mieszac, ale jeśli ktoś kupi przedmiot przez 'kup teraz' to kupujący otrzymuje informację o zakupionym przedmiocie, i wówczas są tam moje dane. Co mam zrobic aby były inne i inny nr. konta. Czy w zakładce Wiadomość dla Kupujących mogę wypisac inne dane do przelewu ?

(Zbychdb) #4

Chyba stąpasz po bardzo kruchym lodzie. Twoja firma na pewno monitoruje sprzedaż swoich produktów poprzez Allegro, zrobią zakup kontrolowany i tylko kwestią czasu jest namierzenie Ciebie (np. poprzez reklamację). Jeżeli już chcesz kombinować, to radzę rozprowadzać poprzez znajomych i znajomych znajomych.

(Jolkac9) #5

To może mi powidzcie mi dlaczega na allegro jest tyle produktów tych firm sprzedaży bezpośredniej w tak dużych ilościach? jak oni to robią, właśnie tego chcę się dowiedziec.

(Cedar) #6

Płacąc za pomocą PzA kupujący nie widzi danych (a te dane możesz prawie dowolnie zmieniać) ale po zakupie, dostaje od allegro maila z danymi sprzedającego (które nie muszą być te same co w PzA) - dane jest dość trudno zmienić - czyli kupujący zobaczy Twoje dane.

PS. Konkurencja nie śpi, US lubi donosy na takich sprzedających :wink:

Spytaj sprzedających :wink:

(Jolkac9) #7

Może faktycznie z tą moją poprawną polszczyzną nie wyszło dobrze ale się poprawię !!

mam jeszcze pytanie? założyłam nową pocztę e-mail tylko pod konto allegro,i teraz na allegro chcę zmienic na nowy adres.

W zakładce Dane konta Allegro wpisuję nowy adres i wyskakuję mi taka inf. Błędny format adresu e-mail. Czy coś źle robię?