Zmiana .dat na jakikolwiek odczytywalny format!

ściągnełem film w formacie .dat. Co prawda da sie go odtworzyć ale tylko SubEdit Player-em i nie można przesuwać czasu bo jak sie przesunie to obraz sie zatrzymuje i trzeba czekać żeby się jakby “wczytał”.

Proszę o pomoc i ile to realne.!


Nie ma głupich pytań... Są tylko głupi ludzie.

to problem z subedit-em a nie z plikiem ściągnij bestplayer i powinno być ok

sam momentami mam taki problem!! bestplayer mnie ratuje pozdrawiam

Jak się domyślam jest to plik MPEG z płytki VCD lub SVCD?

Zmień rozszerzenie na .mpg.

Próbowałeś odtwarzać w Media Player Classic, VLC media player lub MPlayer (MPUI, SMPlayer)?

Tak to z vcd ale jak zmienić rozszerzenie? Próbowałem prawie we wszystkich… :roll:

Użyj jakiegoś menagera plików np. windows commander, total commander

twój plik będzie wyglądał tak:

nazwa filmu.dat

a ty go zmień na

nazwa filmu.mpg

A jeśli nie masz takiegoż programu to.

Mój komputer —> menu Narzędzia ----> Opcje folderów ----> zakładka Widok ----> szukasz opcji “Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików” i odznaczasz ją (pole puste). Żeby ukryć rozszeżenia, to postępujesz tak samo, tylko zaznaczasz tą opcję (pole zapełnione).

ja nie chcę ukryć formatu(.dat) tylko go przerobić na odczytywalny format np: mpg albo avi! Da sie to jakoś zrobić czy nie jak nie poprostu napiszcie… :cry:

Jak było już wspomniane plik .dat z płytki VCD to MPEG.

datvcdgspotmk1.th.jpg

Trzeba jednak przyznać że nieco różni się to od ‘zwykłych’ plików .mpg.

TMPGEnc - File MPEG Tools… Multiplex__Add (dodanie pliku) Run

datvcdtmpgenchp4.th.jpg

MPEG StreamClip - Convert to MPEG…

datvcdmpegstreamclipml2.th.jpg

Oczywiście to co napisałem powyżej nie jest rekompresją, a jedynie zapisaniem w bardziej przyjaznej dla PC formie.

Rekompresję do AVI można wykonać choćby w VirtualDubMod albo VirtualDub-MPEG2 (np. z wykorzystaniem kodeków Xvid oraz Lame MP3 ACM) - ewentualnie MediaCoder albo SUPER, a także w wielu innych programach.